16 nowych Dentobusów gotowych do akcji

0
180

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł oficjalnie odebrał 16 nowych Dentobusów, po jednym dla każdego województwa.

Dentobusy to mobilne gabinety zabiegowe przystosowane do leczenia stomatologicznego dzieci i wyposażone w aparaty RTG. Ponad połowa trzylatków w Polsce boryka się z próchnicą a ten odsetek narasta z wiekiem – prawie 90% 18-latków cierpi na ubytki próchnicowe.

Minister skomentował:

Te 16 samochodów to początek walki z próchnicą u dzieci, którą będziemy realizować także w najmniejszych miejscowościach i najmniejszych szkołach, w których nie ma miejsca i możliwości zorganizowania gabinetu szkolnego

Dentobusy zostaną przekazane wojewodom, którzy nieodpłatnie udostępnią je usługodawcom medycznym. Koszty leczenie będą pokrywane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Zakup Dentobusów to efekt przetargu zamówionego w 2018 roku przez Ministerstwo Zdrowia. Zwycięską ofertą była oferta  polskiej firmy Zeszuta. Jeden Dentobus kosztował 1,5 mln złotych.

Na ten moment nie są planowane dalsze zakupy Dentobusów.

16 nowych Dentobusów gotowych do akcji
5 (100%) 4 głos

Zainteresowaliśmy Ciebie artykułem? Masz pytania, propozycje lub wątpliwości? Możesz do nas napisać: redakcja@drogazdrowia.pl. Bądź z nami w kontakcie i dołącz do naszego fanpage'a - Droga Zdrowia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here