Minister Zdrowia ogłasza, że kolejki do rehabilitacji muszą zostać skrócone

Minister Szumowski przeprowadził konferencję o bezpieczeństwu pacjentów i profesjonalizacji zawodu fizjoterapeuty. Na konferencji były poruszane temat reformy systemu opieki rehabilitacji oraz profesjonalizacji zawodu fizjoterapeuty.

Minister wskazał, że są duże trudności i kolejki w dostępie do rehabilitacji. Pacjent nie jest kierowany na rehabilitację, tylko od razu na zabieg.

Ruszamy z pilotażem, który wprowadzi nowy typ podejścia do fizjoterapii – podał szef resortu zdrowia.

Indywidualizacja terapii pozwoli na jej lepsze dopasowanie do potrzeb pacjenta. Dzięki zmianie systemu rozliczania i wprowadzeniu wytycznych KRF do udzielania świadczeń zdrowotnych z zakresu fizjoterapii i ich opisywania w dokumentacji medycznej płatnik (NFZ) ma możliwość kontroli skuteczności danej terapii.

Początkowe zmiany zostały już wdrożone. NFZ rozpoczął wdrażanie polityki wyrównania poziomu opieki na terenie całego kraju poprzez podpisanie umowy z większą liczbą gabinetów i ośrodków. Wcześniej taka opieka skoncentrowana była w dużych miastach, a pacjenci z mniejszych miejscowości mieli znaczące utrudnienia ze skorzystanie z usług fizjoterapeutów.

Źródło: Krajowa Izba Fizjoterapeutów

Minister Zdrowia ogłasza, że kolejki do rehabilitacji muszą zostać skrócone
5 (100%) 1 głos

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here