Ministerstwo Zdrowia zwiększa liczbę miejsc na kierunkach lekarskich

Ministerstwo Zdrowia znowu zwiększa liczbę miejsc dla studentów na kierunkach medycznych. Projekt zakłada zwiększenie limitu na kierunku lekarskim kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny w roku akademickim 2018/2019 do 9211 miejsc, w tym 7816 miejsc na kierunku lekarskim oraz 1395 – na kierunku lekarsko-dentystycznym. Jest to zwiększenie liczby miejsc o 276 w stosunku do roku akademickiego 2017/2018.

Projekt rozporządzenie zwiększa liczbę miejsc na studiach magisterskich prowadzonych w formie stacjonarnej w języku polskim (na kierunku lekarskim w stosunku do roku poprzedniego będzie o 229 miejsc więcej, a na kierunku lekarsko-dentystycznym o 28).

Zwiększenie liczby studentów jest odpowiedzią na braki kadrowe w polskiej służbie zdrowia. Liczba miejsc na studiach lekarskich cały czas się zwiększa w przeciągu ostatnich lat.

Zgodnie z art. 8 ust. 9 ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym, limit przyjęć na kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny w poszczególnych uczelniach określa (w drodze rozporządzenia) minister zdrowia w porozumieniu z ministrem nauki i szkolnictwa wyższego, uwzględniając zasady określone w ust. 4 ustawy, możliwości dydaktyczne uczelni oraz zapotrzebowanie na absolwentów tych kierunków.

Więcej na stronie Ministerstwa Zdrowia.

Ministerstwo Zdrowia zwiększa liczbę miejsc na kierunkach lekarskich
5 (100%) 4 głos

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here