Następny lek na nadciśnienie wstrzymany w sprzedaży.

GIF wstrzymał sprzedaż następnego leku na nadciśnienie. Decyja Głównego Inspektora Farmaceutycznego dotyczy tym razem tabletek o nazwie Awalone.

Awalone zawiera substancję czynną o nazwie valsartanum, jest stosowany m.in. w leczeniu nadciśnienia tętniczego.

Wcześniej GIF podjął taką samą decyzję wobec kilkunastu innych produktów zwierających valsartanum. Powodem było podejrzenie, że nie spełniają wymagań jakościowych dla substancji czynnej, jakie wpłynęło poprzez system Rapid Alert z Europejskiej Agencji Leków (EMA). EMA zawiadomiła kraje członkowskie o potencjalnym zagrożeniu związanym z zanieczyszczeniem substancji czynnej valsartanum dostarczanej przez chińskiego wytwórcę.

Decyzje wstrzymujące obrót oznaczają, że do uzyskania wyników badań laboratoryjnych potwierdzających bądź wykluczających wadę jakościową wstrzymana jest sprzedaż wskazanych serii produktów leczniczych we wszystkich hurtowniach i aptekach. Oczekiwany jest raport końcowy z postępowania wyjaśniającego i dalsze rekomendacje Europejskiej Agencji Leków.

Wszystkie decyzje dotyczące wstrzymania obrotu produktów leczniczych są publikowane na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego w zakładce “Decyzje i komunikaty”. GIF informował, że nie wyklucza kolejnych decyzji wstrzymujących obrót.

Źródło: Główny Inspektor Farmaceutyczny

Następny lek na nadciśnienie wstrzymany w sprzedaży.
5 (100%) 3 głos

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here