Od 1 grudnia zwolnienia tylko elektroniczne

Już za niecały miesiąc lekarzy będą mogli wystawić zwolnienia lekarskie tylko w formie elektronicznej. Przypomniał o tym minister rodziny i zdrowia.

Wielu lekarzy rodzinnych jest zaskoczonych takim zdecydowanym stanowiskiem, gdzie według nich jest nierealny.

Minister rodziny Rafalska podkreśliła na konferencji w KPRM, że termin wdrożenia reformy przewidującej wprowadzenie e-zwolnień był dwukrotnie przekładany. Powiedziała, że wyznaczonym ostatecznie terminem jest 1 grudnia 2018 roku. Wtedy – zaznaczyła – papierowe zwolnienia „odejdą do historii”.

Według minister zwolnienia papierowe przez wiele lat nastręczały trudności lekarzom i pacjentom. Zwolnienia elektroniczne mają ułatwić proces.

po wpisaniu numeru PESEL lekarze będą mieli wszystkie dane, które musieli (dotychczas – PAP) wprowadzać ręcznie, w e-zwolnieniu będą wpisywane automatycznie

W taki sposób przygotowane zwolnienie elektroniczne automatycznie trafia do ZUS, dzięki czemu pacjent oszczędza czas i nie musi się martwić obowiązkiem dostarczenia zwolnienia w formie papierowej.

Na początku roku 2016 zwolnienia elektroniczne to było ok. 3 proc. Obecnie liczba zwolnień elektronicznych zbliża się do 50 proc.

to olbrzymi postęp, za którym kryje się ciężka praca i dobre przygotowanie ZUS

3/5 - (2 votes)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here