Prezydent Duda zabrał głos w sprawie szczepień

– Mamy przypadki śmiertelne w związku z tym, że dzieci nie zostały zaszczepione, bo taka była decyzja rodziców. To nie jest coś, nad czym można przejść do porządku dziennego i spokojnie to zaakceptować – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Sejmowa komisja zdrowia zajmuje się dziś obywatelskim projektem ustawy, która znosi obowiązek szczepień ochronnych dzieci. Po pierwszym czytaniu projekt skierowany został do dalszych prac. Zarówno rząd, jak i Naczelna Rada Lekarska, zaopiniowały ten projekt negatywnie.

Do 31 października odnotowane zostały łącznie 144 przypadki zachorowań na odrę.

Pytany o kwestię szczepionek prezydent Andrzej Duda powiedział, że nie można z nich zrezygnować, ponieważ jest to kwestia ochrony życia dzieci.

– Mamy przypadki śmiertelne w związku z tym, że dzieci nie zostały zaszczepione, bo taka była decyzja rodziców. To nie jest coś, nad czym można przejść do porządku dziennego i spokojnie to zaakceptować. Natomiast jest to oczywiście także kwestia odpowiedzialności tych, którzy dopuszczają leki itd. Tutaj trzeba bardzo sprawnie funkcjonującego, dobrze działającego aparatu państwowego – powiedział prezydent w rozmowie z Radiem Maryja.

Andrzej Duda podkreślił, że nie jest zwolennikom zniesienia systemu szczepień ochronnych.

– Nie jestem człowiekiem, który powie: nie, należy odrzucić w ogóle system szczepionkowy, nie szczepić dzieci, bo wtedy będzie lepszy świat. Niestety, w moim przekonaniu nie będzie. Jest postęp w medycynie i ten postęp przyniósł niezwykle wiele pozytywnych rozwiązań, które bardzo często są rozwiązaniami ratującymi życie i do nich należą szczepionki – ocenił.

4/5 - (2 votes)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here