To już dziś „Czarny Protest” Porozumienia Zawodów Medycznych

Dzisiaj członkowie i członkinie Porozumienia Zawodów Medycznych przyszli do pracy w kilkuset szpitalach w całej Polsce w czarnych strojach. Uważają, że minister ich oszukał. Z kolei minister Szumowski twierdzi, że nie zna postulatów PZM.

Po godzinie 12:00 przed uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym im. Heliodora Święcickiego w Poznaniu wyszło 350 jego pracowników i pracownic – wszyscy ubrani są na czarno. W tym samym czasie w kilkuset szpitalach w całej Polsce członkowie i członkinie Porozumienia Zawodów Medycznych, które zrzesza ich przedstawicieli, przyszli do pracy w czarnych koszulkach z założonymi czarnym opaskami. To protest przeciwko, jak mówią przedstawiciele PZM, oszustwu ministerstwa.

Na czym polega protest?

PZM stoi na stanowisku, że resort nie zamierza wywiązać się ze złożonych wcześniej obietnic: miało być 6,8 proc. na ochronę zdrowia w ciągu najbliższych trzech lat, jest 4,67 proc. PKB w tym roku, a do 6 proc. resort zamierza dojść dopiero za 7 lat. Miały być krótsze kolejki – są dłuższe. Miała być poprawa warunków pracy i płacy, a jest, jak było. Do tego pacjenci wciąż płacą za fizjoterapię, porady psychologiczne czy badania laboratoryjne.

W odpowiedzi na zarzuty Porozumienia minister Łukasz Szumowski stwierdził w tym tygodniu, że… nie zna postulatów PZM. Jak stwierdził, „z doniesień medialnych” dowiedział się, że przedstawicielom zawodów medycznych chodzi o podniesienie procenta PKB przeznaczanego na ochronę zdrowa w Polsce.

Źródło: OZZPF

To już dziś „Czarny Protest” Porozumienia Zawodów Medycznych
5 (100%) 1 głos

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here