Endomondo

Zdrowy styl życia, uwzględniający zarówno zbilansowaną dietę jak i aktywność fizyczną, stale zyskuje na popularności. Bycie „fit” jest teraz w modzie, a na portalach społecznościowych coraz częściej możemy zauważyć u innych użytkowników chęć dzielenia się swoimi osiągnięciami sportowymi. Szczególnie warto wyróżnić aplikację skrótowo nazywaną – Endomodo, o której słyszał już chyba każdy. Co to takiego, do czego służy taka aplikacja oraz jak z niej korzystać ? Na te wszystkie pytania postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.

Program Endomodo Sports Tracker – czym jest?

Aplikacja powszechnie nazywana Endomodo to program o pełnej nazwie Endomodo Sports Tracker. Endomondo jest dostępny na Androida i iOS. Jak sama nazwa wskazuje jest to program służący do monitorowania swoich osiągnięć sportowych. Główną zaletą tej aplikacji jest to, że pozwala ona na śledzenie swoich dokonań w ok. 50 różnych dyscyplinach sportowych. Oprócz popularnego biegania czy jazdy na rowerze, aplikacja umożliwia także monitorowanie wyników w dyscyplinach tkj. boks, baseball, szermierka a nawet taniec. Dzięki temu jest to program przeznaczony dla każdego, kto uprawia jakikolwiek sport. Jakie informacje dotyczące naszego treningu otrzymujemy dzięki zainstalowaniu Endomodo Sports Tracker? Przede wszystkim możemy zweryfikować informacje tkj.:

 • czas trwania treningu,
 • dystans, który pokonujemy w trakcie trwania treningu,
 • trasę, która wskazywana jest przy użyciu GPS-a,
 • intensywność treningu czyli jego uśrednione tempo, prędkość tę najwyższą oraz najniższą,
 • spalone kalorie podczas treningu.

Kolejną zaletą tej aplikacji jest automatyczne połączenie z serwisami społecznościowymi: Facebook, Twitter czy Google +. Dodatkowo pobranie aplikacji w wersji podstawowej nie wymaga żadnych nakładów finansowych – jest bezpłatne. Osoby, które sport traktują bardziej zawodowo mogą skorzystać również z profesjonalnej wersji aplikacji, która jest płatna.

[hoops name=”Ceneo – Endomondo – rotator płaski”]

Instrukcja obsługi

Korzystanie z aplikacji Endomodo Sports Tracker jest proste, ale wymaga uprzedniego zapoznania się ze wszystkimi zakładkami znajdującymi się w Menu, żeby móc korzystać ze wszystkich możliwości tego programu. Poniżej postaramy się prześledzić każdą z zakładek aplikacji tak, aby poznać jej wszystkie funkcje.

1. Menu

Zaraz po włączeniu aplikacji Endomodo Sports Tracker w lewnym górnym rogu znajduje się zakładka Menu.

C:\Users\Beata\Desktop\endomdo\1.jpg

Po rozwinięciu Menu znajdziemy zakładki tkj. Aktualizacja, Trening, Znajomi, Historia, Statystyki, Plan Treningowy, Postanowienia, Rywalizacje, Trasy, Odżywianie, Sklep oraz Ustawienia. Możemy więc nie tylko pozyskać informacje odnośnie jednego konkretnego treningu, ale mamy również możliwość sprawdzania historii treningów, statystyk, a nawet wspomóc zdrowy styl życia zbilansowaną dietą. Aplikacja umożliwia również zakładanie postanowień i informuje o ich realizacji.

C:\Users\Beata\Desktop\endomdo\17198042_10212122840336224_1321653222_n.jpg

2. Trening

To co interesuje nas na początku to Trening. Zanim jednak przejdziemy do tego ekranu musimy wybrać, która dyscyplina sportu konkretnie nas interesuje. Kilka przykładowych z listy rozwijanej znajduje się poniżej:

Przykładowo wybieramy bieganie i możemy przejść do ekranu Trening, który przed rozpoczęciem ćwiczeń, wygląda tak jak powyżej i w trakcie biegania mierzy nam czas trwania, dystans oraz tętno.

Dzięki funkcji GPS możemy odtworzyć trasę, którą pokonaliśmy podczas treningu (zaznaczona na niebiesko). W ogólnym Podsumowaniu treningu znajdziemy również informacje takie jak data oraz godzina, przebiegnięty (w tym przypadku) dystans, średnie oraz maksymalne tempo, czas trwania treningu.

Na drugim screenie również z Podsumowaniem treningu ukazują się informacje tkj.: pokonany dystans (w km), czas trwania treningu, średnie oraz maksymalne tempo, średnia oraz maksymalna prędkość, spalone kalorie, nawodnienie organizmu podczas treningu (w litrach), pokonana minimalna oraz maksymalna wysokość. Na obydwu podsumowaniach pokazuje się również informacja będąca porównaniem obecnego treningu z poprzednimi i tak np. w tej sytuacji widzimy, że został pobity nasz rekord życiowy (pod uwagę zostały wzięte wszystkie dotychczasowe treningi, które znalazły się w naszej Historii). W zakładce Podsumowanie treningu od razu możliwe jest udostępnienie wyników na portalu społecznościowym – w tym przypadku Facebook lub Twitter. Podsumowanie treningu umożliwia również zweryfikowanie swojego tętna podczas trwania całego treningu. Pozwala to na sprawdzenie ile czasu spędzamy w konkretnej strefie tętna (na wykresach oraz w tzw. międzyczasach). Korzystanie z tej funkcji wymaga posiadania kompatybilnego pulsometru. Podsumowanie treningu zawiera również informacje o pogodzie i umożliwia dodawanie zdjęć.

3. Historia

C:\Users\Beata\Desktop\endomdo\17160669_10212122810495478_1286030075_n.jpg W zakładce Historia możemy zobaczyć nasze dotychczasowe treningi. Bez wchodzenia w historię konkretnego treningu od razu widzimy pokonany dystans, czas trwania każdego treningu oraz ilość spalonych kalorii. Dzięki temu w łatwy i szybki sposób możemy porównać każdy trening ze sobą. Po wejściu dalej w konkretny trening znajdziemy wszystkie informacje zawarte w Podsumowaniu treningu.

4. Statystyki
W zakładce Statystyki możemy analizować swoje postępy w treningach. Co ważne dane można filtrować np. pod kątem rodzaju dyscypliny.

C:\Users\Beata\Desktop\endomdo\17199029_10212122810175470_1686740570_n.jpg5. Plan treningowy


Zakładka Plan treningowy pozwala na stworzenie konkretnego planu, którego chcemy się trzymać. Plan wymaga założenie konkretnego celu, a później na podstawie danych dotyczących naszej kondycji fizycznej tworzy się plan, który ma nas doprowadzić do realizacji wybranego przez nas celu.

6. Postanowienia, Rywalizacje

Zakładka Postanowienia pozwala na składanie sobie obietnic i postanowień oraz ułatwia dążenie do ich realizacji. Rywalizacje pozwalają na pokonywanie samego siebie lub znajomych (np. ściganie się z nimi), co może zwiększyć motywację do wykonywania konkretnych treningów.

7. Trasy

Ta zakładka umożliwia zapisywanie swoich tras, dzięki czemu możemy np. wybierać te najbardziej przez nas ulubione. Możemy również skorzystać z gotowych tras proponowanych przez aplikację lub innych użytkowników. Dzięki temu możemy szybko urozmaicić nasz trening, co nie wymaga nakładów czasowych i sprawdzania, które trasy są przeznaczone np. dla rowerów.

C:\Users\Beata\Desktop\endomdo\17198335_10212122807375400_715115668_n.jpg

8. Odżywianie – My Fitness Pall

Ta zakładka to wyjście naprzeciw oczekiwaniom wszystkim, którzy chcą prowadzić zdrowy styl życia, a swoje treningi wspomóc zdrowym odżywaniem. Umożliwia ona prowadzenie tzw. dziennika odżywiania oraz kontrolowanie swojego odżywania.

C:\Users\Beata\Desktop\endomdo\17160250_10212122806575380_179749492_n.jpg

9. Sklep

Alikacja Endomodo umożliwia również korzystanie ze sklepu przeznaczonego dla użytkowników.

10. Ustawienia

Ostatnia zakładka to Ustawienia, gdzie między innymi możemy uzupełnić informacje personalne znajdujące się w Profilu, zmienić ustawienia prywatności oraz widoczności, połączyć się z portalami społecznościowymi i ustawić automatyczną publikacje naszych osiągnięć, otrzymywać powiadomienia czy informacje dot. nowości. W Ustawieniach znajdziemy również Instrukcję obsługi aplikacji, a także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.


C:\Users\Beata\Desktop\endomdo\17198115_10212122805575355_1846310319_n.jpg

Opcja pulsometru – opis funkcji

Aplikacja Endomondo Sports Tracker posiada opcję treningu z pulsometrem. Oczywiście korzystanie z tej funkcji wymaga posiadania pulsometru. Taka możliwość, którą oferuje Endomondo pozwala na wiarygodne monitorowanie treningu za małe pieniądze. Trening z pulsometrem przede wszystkim umożliwia dokładne sprawdzenie ilości spalanych kalorii. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaplanować sobie czas trwania oraz intensywność treningu, jeśli celem jest utrata konkretnej ilości kalorii. Dodatkowo dzięki treningowi z pulsometrem możemy trenować zgodnie z założonymi strefami tlenowymi oraz monitorować nasz postęp treningowy. Koszt przeciętnego pulsometru, z którego spokojnie można korzystać w połączeniu z aplikacją Endomondo, wynosi w granicach 150 do 350 zł.

Jaki pulsometr wybrać?

Przede wszystkim jeśli decydujemy się na zakup pulsometru musimy wziąć pod uwagę kilka kwestii:

 • możliwości naszego telefonu – to jakie standardy transmisji danych są obsługiwane przez nasz telefon (dane te dostępne są w instrukcji danego modelu telefonu),
 • czy dany pulsometr pozwala na dokonanie jak najbardziej dokładnych pomiarów,
 • jaki budżet możemy przeznaczyć na zakup pulsometru.

Podstawą jest więc to, aby wybrany pulsometr był kompatybilny z naszym urządzeniem. Jednym z rodzajów pulsometrów są takie, które obsługują Bluetooth SMART. Te pulsometry najczęściej nie są kompatybilne z urządzeniami, które są oparte o system Windows. W tym wypadku czas pracy urządzenia na bateriach, w zależności od modelu, wynosi od ok. 200 nawet do 700 godzin. Niektóre z modeli są również kompatybilne z urządzeniami, które pracują również przez ANT +. Pulsometry ANT + to druga, również popularna, grupa. Te pulsometry najczęściej są również kompatybilne z urządzeniami opartymi o systemy Microsoft, ale czas pracy na baterii, w porównaniu z pulsometrem Bluetooth SMART jest krótszy (do ok. 200 godzin). Najkrótszy czas pracy jest możliwy na urządzeniach, które są oparte o standardowy Bluetooth (do ok. 150 godzin).

Endomondo na smartwatche

Założeniem aplikacji Endomondo Sports Track jest przede wszystkim dotarcie do jak największej liczby użytkowników. Osoby, które tę aplikację stworzyły, starają się wykorzystać istniejące rozwiązania i nowości technologiczne i połączyć je ze swoją aplikacją. Obecnie Endomondo działa na urządzeniach tkj. smartfony oraz tablety, a kolejnym krokiem będzie udostępnienie usługi na zegarkach. Jednym z takich rozwiązań jest wykorzystanie smartwatchów. Smartwatch czyli tzw. „inteligentny zegarek” jest elektronicznym urządzeniem, który wielkością przypomina tradycyjny zegarek noszony na nadgarstku, ale ma od niego zdecydowanie więcej funkcji – m.in. zaczerpnięte ze smartfonów.

Są zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy korzystania z aplikacji Endomodno na smartwatchu i często zależy to od indywidualnych oczekiwań oraz preferencji. Jednym z producentów zegarków, które są kompatybilne z programem Endomondo jest Sony. Te inteligentne zegarki wykorzystują platformę o nazwie Android Wear, dzięki której można szybko zasięgnąć informacje jak również otrzymywać powiadomienia dot. np. warunków pogodowych, komunikacji czy najnowszych wiadomości. Ten Smartwatch pozwala na korzystanie zarówno z systemu Adroid Wear jak i aplikacji Endomondo. Można więc za pomocą tego małego urządzenia, wygodnego w noszeniu, śledzić swoje dokonania sportowe i sprawdzać informacje dotyczące naszych treningów. Telefon można zostawić w domu na czas trwania treningu jeśli nasz Smartwatch posiada funkcję GPS. Również Samsung, LG czy Motorola wprowadzili na rynek swoje Smartwatche. Endomondo działa również na Apple Watch, który jak mówią producenci został zaprojektowany tak, aby monitorować wszystkie ruchy użytkownika. Zaletą tego smartwatcha jest brak konieczności zabierania swojego telefonu na trening.

Zaletami korzystania z aplikacji Endomondo na smartwatchu są:

 • brak konieczności noszenia ze sobą telefonu podczas treningu,
 • proste skonfigurowanie smartwatcha z telefonem,
 • możliwość rozpoczęcia, zatrzymania lub zakończenia treningu,
 • dostępna informacje dot. tętna, czasu, pokonanego dystansu czy prędkości,
 • możliwość sprawdzenia swojej lokalizacji.

FAQ

Poniżej prezentujemy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytanie o Endomondo. Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na Twoje pytanie poniżej, dopisz je w komentarzu!

Jak połączyć Endomondo z Facebookiem?

Korzystanie z aplikacji Endomondo nie jest skomplikowane, ale wymaga wprawy. Korzystając z tej aplikacji często chcemy się dzielić swoimi osiągnięciami z naszymi znajomymi poprzez udostępnianie wyników sportowych na portalach społecznościowych. Jak to zrobić?

Jeśli chcemy udostępnić swoje osiągnięcia treningowe na Facebooku musimy wejść w zakładkę Menu później Ustawienia następnie wybrać Połącz i Publikuj Włącz publikacje na osi czasu. Powinien nam się ukazać taki ekran:

C:\Users\Beata\Desktop\endomdo\17203608_10212124262971789_1192985054_n.jpg

Oczywiście tak samo jak w przypadku wszystkich informacji udostępnianych na Facebooku możemy w ustawieniach zaznaczyć kto ma widzieć udostępniane przez nas treningi, a kto nie. W przypadku, gdy logowanie do aplikacji Endomondo odbywa się za pomocą Facebooka ponowne logowanie – w celu udostępnienia danych dot. treningu – nie będzie konieczne. Jeśli logujesz się do Endomondo inną drogą, wtedy konieczne będzie zalogowanie się na Facebooka.

Dlaczego Endomondo nie pokazuje poprawnie dystansu?

Aplikacja Endomondo jest powszechnie używana przez osoby, które chcą monitorować swoje osiągnięcia i postępy w treningach, nic więc dziwnego, że nie jest to aplikacja idealna, znajdzie swoich zwolenników jak i przeciwników, a już na pewno wygeneruje wiele pytań. Użytkownicy często nie rozumieją dlaczego aplikacja zawyża pokonane kilometry. Dane podawane przez aplikację zależne są od wielu czynników jak np. warunki pogodowe. Sygnał GPS może być zakłócany pod wpływem np. krętej trasy, wysokiej zabudowy, licznych terenów leśnych, a nawet dużych zachmurzeń. Wszystko to sprawia, że nasza lokalizacja jest trudniejsza do określenia przez co tworzą się te różnice w podawaniu przebytych kilometrów. Warto więc zadbać o to, aby sygnał GPS był jak najdokładniejszy. Na niektóre rzeczy wpływu nie mamy, ale może tutaj pomóc np. umieszczenie smartfona na ramieniu. Konieczne będzie również odpowiednie skonfigurowanie GPS, jak to zrobić?

Należy wejść w zakładkę Ustawienia Urządzenia Bateria i wydajność Oszczędzanie baterii Wybierz aplikację Endomondo Sports Tracker i ustawić opcję: bez ograniczeń, a następnie lokalizację w tle na zezwól. Jeśli mimo tego nie udało się zażegnać problemów związanych z GPS-em warto skontaktować się z tzw. Zespołem Wsparcia aplikacji Endomondo.

Dlaczego Endomondo wyłącza się podczas treningu?

To kolejny problem zgłaszany przez użytkowników aplikacji. Najczęściej jednak przyczyną wyłączania się Endomondo podczas treningu jest po prostu wyłączenie aplikacji przez samego użytkownika – nieświadomie. Jeśli chcemy sprawdzić czy faktycznie to jest przyczyną najlepiej nie dotykać telefonu i umieścić go w miejscu trudniej dostępnym np. na ramieniu, zamiast w kieszeni. Drugim sposobem jest wyjście z aplikacji tuż po rozpoczęciu treningu, dzięki temu Endomondo działa w tle, więc nawet po przypadkowym włączeniu się telefonu nie zostanie wyłączona lub zastopowana. Niekiedy może się również zdarzyć tak, że pamięć naszego telefonu jest zapełniona co powoduje, że niestety aplikacja Endomondo nie działa poprawnie. W takiej sytuacji należy oczywiście wyczyścić pamięć telefonu i udostępnić wymaganą ilość miejsca. Jeśli wykonanie powyższych kroków nadal powoduje problemy z samoistnie wyłączającą się aplikacją warto skorzystać z pomocy oferowanej przez zespół Endomondo.

Czy Endomondo dobrze liczy spalane kalorie?

Użytkownicy aplikacji Endomondo niekiedy maja problem z tym jak liczy ona spalane podczas treningu kalorie. Przede wszystkim, aby ta funkcja działała poprawnie musimy podczas rejestracji wprowadzić niezbędne informacje (lub później je zaktualizować) tkj.:

 • wzrost,
 • waga,
 • wiek,
 • płeć.

Bez tych danych wyliczenie spalanych kalorii podczas treningu będzie niemożliwe. Jeśli na samym początku nie podaliśmy tych danych możemy to oczywiście zaktualizować, natomiast aktualizacja zadziała w przypadku wszystkich treningów, które odbędziemy od tego momentu. Jeśli chcemy dokonać poprawnego wyliczenia spalonych kalorii dla treningów wcześniejszych musimy wejść w zakładkę Trening następnie wybrać trening, który nas interesuje Edycja Zapisz. Nie musimy nic zmieniać, wystarczy sprawdzić tylko czy kalorie zostały przeliczone ponownie (opcja dostępna na stronie). Osoby, które korzystają z aplikacji Endomondo, często z czasem mają mniejszą lub większą masę ciała, dlatego aplikacja po aktualizacji danych dot. wagi lub wieku nie zmienia automatycznie danych dot. poprzednich treningów.

Wyliczanie kalorii dla Android, iPhone, BlackBerry 10, Windows Phone 8. opiera się na spersonalizowanych danych tkj. wiek, waga, wzrost, płeć, ale również dyscyplina sportu, którą uprawiamy, pokonany dystans, czas trwania treningu, prędkość oraz tętno. Im więcej informacji tym bardziej dokładne będzie wyliczenie ilości spalonych kalorii. W zakładce dotyczącej prywatności można ustawić kto może widzieć te spersonalizowane informacje.

Obliczanie kalorii dla BlackBerry 4.3-7.0 and Windows Phone 6.x – 7.x wygląda nieco inaczej. Wyliczenia opierają się na danych tkj. rodzaj sportu, pokonany dystans oraz waga trenującego. W skrócie dla danej dyscypliny sportu liczy się ilość spalonych kalorii na kilometr pokonanego dystansu i 1 kg wagi ciała. Formuła dla tego wyliczeni wygląda tak:

Ilość spalonych kalorii = X kcal * waga ciała w kg * dystans w km. Przykładowo dla osoby ważącej 80 kg, której treningiem jest spacer o długości 10 km kalorie można wyliczyć za pomocą równania: ilość spalonych kalorii = 0,8 kcal * 80 kg * 10 km co daje wynik 640 spalonych kalorii.

Warto również wiedzieć, że 1 kilokaloria (kcal) to 1000 kalorii.

Czy Endomondo działa bez Internetu?

Aplikacja Endomondo nie wymaga konieczności posiadania Internetu – działa bez niego. Jest to zdecydowana zaleta tej aplikacji z dwóch powodów. Przede wszystkim aplikacja nie zużywa transferu Internetu, który można wykorzystać na inne cele. Brak konieczności internetowego połączenia wpływa również na wolniejsze zużycie baterii.

Endomondo Premium – co dodaje?

Istnieją dwie bardziej rozwinięte wersje aplikacji Endomondo: PRO oraz Premium. Jaka jest między nimi różnica? Przede wszystkim jest to różnica w cenie – wersja PRO wymaga jednorazowej opłaty, a Premium comiesięcznej lub corocznej (opłata miesięczna wynosi ok. 6 dolarów, roczna ok. 30). Aplikacja Endomondo PRO nie będzie dostępna dla urządzeń typu iPhone o wersji nowszej niż 8.9 oraz dla Androidów o wersji nowszej niż 10.3.

Aplikacja Endomondo Premium oraz PRO posiadają funkcję treningu interwałowego (dostępną dla użytkowników Androidów, Ipponów oraz Black Berry 10). Na ekranie urządzenia można zmienić typ treningu. Trening interwałowy można ustawić pod względem Poziomu, stopnia trudności oraz intensywności, można również stworzyć swój własny trening o konkretnym czasie trwania oraz dystansie do pokonania. Trening interwałowy jest wyświetlany tylko na urządzeniach mobilnych, nie jest możliwe zobaczenie go na stronie internetowej. Tworzenie swojego programu zakłada dodawanie nowego, usuwanie programu, wybór innego treningu interwałowego oraz edycję. Trening interwałowy jest wzbogacony o tzw. trenera audio, który działa w momencie, gdy trening interwałowy jest dłuższy niż 100 metrów lub 30 sekund. Zaleca się, aby trening interwałowy wynosił dystans od 100 do 1000 metrów lub trwał od 30 sekund do 5 minut. W przypadku takiego treningu otrzymamy informację zwrotną, mówiącą o pokonanym dystansie, czasie trwania i przerwach. W przypadku treningów dłuższych niż 1 kilometr lub 5 minut możesz wybrać informację zwrotną, którą chciałbyś otrzymywać np. możesz ustawić tę funkcję tak, aby np. co minutę dostawać informację dotyczącą swojego tętna.

Rozszerzony Audio Coach – Jakie ma funkcje?

W przypadku rozszerzonego Audio Coacha możemy korzystać z dodatkowych informacji, które będą przekazywane nam głosowo lub pisemnie podczas treningu. Użytkownicy korzystający z wersji bezpłatnej aplikacji podczas treningu mogą usłyszeć informacje tkj. dystans, czas trwania treningu oraz spalone kalorie. Użytkownicy korzystający z wersji PRO oraz Premium (a także PLUS) mogą wybrać sobie to, co chcą usłyszeć spośród całej listy dostępnych informacji tkj. dystans, czas trwania treningu, kalorie, prędkość treningu, przerwy-zwalnianie podczas treningu, tętno, ile czasu pozostało do końca treningu.
Funkcja ta działa na urządzeniach typu Android, iPhone, Blackberry oraz Windows.

Funkcja Low Power Mode jest dostępna zarówno dla wersji PRO oraz Premium na urządzeniach tkj. iPhone oraz Android, dla urządzeń tkj. Windows Phone oraz BlackBerry 10 – tylko dla wersji Premium, a dla BlackBerry 4.3-7.0 – tylko dla wersji PRO. Funkcję tę można włączyć wybierając w aplikacji Endomondo w zakładce Ustawienia Ustawienia Treningu Tryb niskiego zużycia energii.

Alternatywy dla Endomondo

Sukces aplikacji Endomondo spowodował powstawanie coraz większej liczby programów tego typu, również darmowych. Jedną z alternatyw dla aplikacji Endomondo jest Jog Tracker. Ta aplikacja może przypaść do gustu osobom, które chcą dopiero rozpocząć swoją przygodę z monitorowaniem postępów i wyników sportowych. Jest ona dostępna dla urządzeń z systemami Android. Wersja bezpłatna posiada podstawowe funkcje, podobnie jak w przypadku Endomondo umożliwia mierzenie dystansu, czasu treningu, informuje o tempie treningu, prędkości oraz liczbie spalonych kalorii. Aplikacja ta nie ma trenera audio, który informuje w trakcie trwania treningu np. o tempie treningu. Również aplikacja Jog Tracker umożliwia dzielenie się swoimi osiągnięciami oraz wynikami na portalach społecznościowych.

Program Strava to kolejna alternatywa i konkurencja dla Endomondo Sports Tracker. Strava głównie przeznaczona jest dla osób, które biegają lub jeżdżą na rowerze, ponieważ skupia się jedynie na tych 2 dyscyplinach. Tak samo jak Endomondo ta aplikacja korzysta z GPS-a, żeby namierzyć lokalizację użytkowników i na podstawie tych danych wylicza prędkość oraz przebyty dystans, również informuje o nachyleniu terenu i najwyższej oraz najniższej pokonanej wysokości. Trasa, która zostaje pokonana podczas treningu, jest wyświetlana na mapie. Program Strava umożliwia także tworzenie statystyk, rywalizację oraz porównywanie swoich wyników np. z osiągnięciami innych użytkowników. Aplikacja umożliwia zatrzymywanie i wznawianie treningu. Aplikacja łączy się z Facebookiem, Instagramem, My Fitness Pal czy Google Fit i umożliwia ustawianie zasięgu odbiorców. Dodatkowo możemy również śledzić aktywność osób, które obserwujemy. Strava podobnie jak Endomondo umożliwia stworzenie swojej trasy treningowej oraz udostępnia filmy instruktażowe, które mogą być dobrą wskazówką dla osób, które dopiero rozpoczynają treningi. Co ważne aplikacja Strava działa na urządzeniach opartych o system minimum Android 4.0.

Endomondo
5 (100%) 9 głos

15 KOMENTARZE

 1. Bardzo wyczerpujący opis! Przy każdej aktywności używałam Endomondo i widzę, że jest popularne wśród moich znajomych. Wiele osób udostępnia swoje osiągnięcia na Facebooku. Dla mnie najbardziej wciągające w użytkowaniu aplikacji (i większy zapał do aktywności) były rywalizacje oraz zbieranie punktów. Chciałam być coraz wyżej w rankingu i aspirowałam o pierwsze miejsce 😉 Nie udało się, ale to była super zabawa!

 2. Endomondo czy Strava? Endomondo wg mnie ma trochę bugów ale używam go z braku laku, jednocześnie słyszałem sporo dobrego o Stravie – czy ktoś może powiedzieć czego się lepiej uzywa?

 3. coś jest nie tak z endomondo-brak konkretnego kontaktu a mam problem ze jeszcze w ub roku mia lem rejestrację trasy np do i z Wilna tj ok 404 km tak w tym roku 3 razy używałem endomondo i za kazdym razem urywało mi działanie aplikacji ze niby z powodu zaniku GPS i przez kolejne ok 50 km wcale sie automatycznie nie uruchomiło .Jak włączm endomondo z oszczędnościa baterii i z zabezpieczeniem power banku a do rozmów itp komunikacji uzywam drugi aparat.)Odinstalowałem aplikację i na nowo ściągnołem a problem pozostał

 4. Ja miałam taki sam problem..aplikacja działała tylko przez 20…30 minut..a później się urywało..Odiinstalowanie i ponowne zainstalowanie na razie problem rozwiązało….

 5. Endomondo było dobre, niestety częste zrywanie zapisu po 20- 30 minutach.
  Wczoraj trasa życia ☺ w górach słowackich 28 km, 10 godzin, pierwszy problem nie załaduje mapy pomimo dostępu do 3g, po zapisaniu trasa raz była raz nie w historii, na drugi dzień zniknęła. 3 lata korzystałem szukam coś innego.

 6. Jaki smartwatch polecacie do biegania, jazdy na rolach, na rowerze oraz pływania (oczywiście w lato w jeziorku), który mozna używać bez telefonu do treningu a po wszystkim można załadować swoje osiągnięcia do endomondo? Dodatkowo jeszcze, żeby nie trzeba było go ładować codziennie i miał kontrole pulsu.

 7. mam 62 lata od dwóch lat jestem z endomondo biegam jeżdżę na rowerze treningi siłowe i chodzę na długie spacery mam już trzeci telefon i to takie telefony średniej jakości ale ENDOMONDO mnie nie zawiodło historię mam od początku wszystko można sprawdzić w każdej chwili jestem bardzo zadowolony nic nie szwankuje i oby tak było jak najdłużej .Mam 6 medali z na 10 km i 2 z pół maratonu,pozdrawiam ludzi którzy tą aplikację wymyślili i ją udoskonalają Wiesiek z Rybnika.

 8. Witam mam problem ze zmianą hasła.
  Chcąc odzyskać lub zmienić haslo podaje adres mail i niestety nic na niego nie otrzymuję. Posiadam konto premium.😒
  Proszę o pomoc.
  Pozdrawiam

 9. Dzień dobry, mam problem, bo wykupiłam premium, ale nie otrzymałam kodu. Jak go uzyskać/ odzyskać (jeśli przez przypadek go usunęłam)?
  Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here