Paznokcie hybrydowe w 10 krokach

Prawie każda kobieta marzy o pięknym i trwałym manikiurze. W dzisiejszym zabieganym świecie większość pań nie ma czasu na częstą i czasochłonną pielęgnację paznokci oraz dłoni. Kosmetologia więc wychodzi oczekiwaniom i potrzebom kobiet naprzeciw. Jedną z coraz bardziej popularnych propozycji jest tzw. manicure hybrydowy. Na czym on polega? Jak się robi paznokcie hybrydowe i czy są one zdrowe?

1Paznokcie hybrydowe – co to takiego?

Paznokcie hybrydowe to jedna z metod stylizacji paznokci. Do takiego manicure używa się żelu do paznokci oraz lakieru – te 2 elementy w połączeniu tworzą tak zwaną hybrydę. Paznokcie hybrydowe charakteryzują się nie tylko wyjątkową trwałością, ale również pięknym i estetycznym wyglądem, dlatego też mają coraz więcej zwolenniczek. Jeśli zależy nam na pięknym wyglądzie dłoni, paznokcie hybrydowe należy zmieniać i odświeżać co ok. 2-3 tygodnie w zależności od tego jak szybko rośnie nasza naturalna płytka paznokciowa. Co ważne metoda ta nie wymaga poprawek, lakier nakładany na żel do paznokci jest dużo bardziej trwały niż tradycyjne lakiery, które odpryskują po dłuższym kontakcie z wodą.

Zabieg stylizacji paznokci przy użyciu metody hybrydowej trwa ok. godziny. Oczywiście wszystko zależy od wprawy kosmetyczki, która go wykonuje, ale w profesjonalnych salonach manikiurzystka potrzebuje ok. 45 minut na wykonanie takiego manicure.

2Paznokcie hybrydowe w 10 krokach

Osoby, które nie mają czasu ani potrzeby uczenia się jak zakładać paznokcie hybrydowe w domowym zaciszu mogą spokojnie skorzystać z usług oferowanych przez profesjonalne salony do stylizacji paznokci. Warto wybierać miejsca polecane, w których pracują profesjonaliści. Nie zawsze cena idzie w parze z jakością, więc zanim zdecydujemy się na konkretne studio kosmetyczne warto poczytać opinie klientów. Panie, które jednak mają trochę czasu, a niekoniecznie chcą płacić za stylizację paznokci mogą spróbować założyć paznokcie hybrydowe w domu. Oczywiście wymaga to posiadania konkretnych akcesoriów oraz wprawy, ale tylko praktyka w tym przypadku prowadzi do perfekcji.

Do wykonania manicure hybrydowego potrzebne będą:

 • pilniczek, najlepiej szklany lub papierowy,
 • nożyczki lub obcinaczka do paznokci,
 • bloczek do polerowania,
 • primer (do tłustej płytki paznokciowej),
 • akcesoria do usuwania skórek,
 • lampa UV lub LED,
 • specjalny płyn do oczyszczania i odłuszczania płytki,
 • waciki, najlepiej bezpyłowe,
 • baza pod hybrydę,
 • lakier – żel o wybranym kolorze,
 • top coat czyli tzw. wykończenie manicure,
 • oliwka do skórek.

Oczywiście jakość użytych produktów będzie miała bezpośrednie przełożenie na trwałość i wygląd manicure hybrydowego. Warto więc udać się do profesjonalnego sklepu, gdzie znajdziemy produkty wysokiej jakości, a personel pomoże nam w dokonaniu wyboru.

Wykonanie manicure hybrydowego w 10 krokach:

 1. Na początku należy nadać płytce paznokciowej odpowiedni i pożądany kształt. Najłatwiej zrobić to za pomocą nożyczek lub obcinaczki do paznokci (jeśli płytka wymaga skrócenia) oraz pilniczka.
 2. Kolejnym krokiem jest przygotowanie płytki paznokciowej czyli usunięcie wrastających skórek przy użyciu oliwki, zmatowienie płytki paznokciowej przy użyciu bloczku do polerowania, odtłuszczenie płytki przy użyciu tzw. cleanera.
 3. W przypadku szczególnie tłustej płytki paznokciowej konieczne będzie użycie primera.
 4. Przygotowaną płytkę paznokciową można pokryć cieniutką warstwą bazy pod hybrydę, a następnie należy ją utwardzić zgodnie z instrukcją znajdującą się na opakowaniu. Należy pamiętać, aby baza nie przykryła skórek.
 5. Na utwardzoną bazę należy nałożyć lakier – żel hybrydowy w wybranym kolorze. W zależności od upodobań można nałożyć 1 lub 2 warstwy lakieru. Każda warstwa musi być utwardzona przy użyciu lampy UV lub LED.
 6. Na utwardzone warstwy lakieru należy nałożyć tzw. lakier wykończeniowy czyli top coat, które następnie również się utwardza w lampie. Lakier hybrydowy nie tylko utwardza hybrydę, ale również nadaje połysk paznokciom.
 7. Ostatnią warstwę lakieru należy przetrzeć odtłuszczaczem, oczywiście po uprzednim utwardzeniu.
 8. Na koniec warto zadbać o skórki oraz dłonie i wmasować w nie oliwkę lub krem.
 9. Ważne jest również zachowanie pełnej higieny zabiegu, dezynfekcja akcesoriów do stylizacji paznokci oraz posprzątanie miejsca pracy.
 10. Paznokcie hybrydowe są już gotowe! Można cieszyć się ich pięknym wyglądem.

3Zalety i wady paznokci hybrydowych

Paznokcie hybrydowe to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą zaoszczędzić czas na wszelkie wizyty kosmetyczne. Wystarczy odwiedzić manikiurzystkę raz czy dwa razy w miesiącu, żeby codziennie cieszyć się pięknym wyglądem paznokci oraz dłoni. O popularności tej metody stylizacji paznokci świadczy jej wiele zalet, a przede wszystkim:

 • trwałość – manicure hybrydowy jest odporny na uszkodzenia, lakier nie odpryskuje, a paznokcie wyglądają pięknie nawet przez kilka tygodni (2-3 tygodnie);
 • bezpieczeństwo – paznokcie hybrydowe są robione na naturalnej płytce paznokcia, nie wymagają przyklejania tipsów lub innego podkładu, dzięki czemu są one bardziej bezpieczne dla zdrowia i dla naturalnej płytki paznokciowej. Metoda ta nie wpływa negatywnie na płytkę paznokciową, nie osłabia jej, dzięki czemu zabieg można powtarzać w dowolnych odstępach czasu;
 • estetyka – paznokcie hybrydowe mają piękny i naturalny wygląd jak również błyszczą się dużo bardziej niż te robione innymi metodami stylizacji;
 • wygoda – paznokcie hybrydowe robi się na naturalnej płytce paznokcia, dzięki czemu są one równie wygodne jak nasze naturalne paznokcie, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Co ważne paznokcie robione tą metodą równie ładnie prezentują się na dłuższej jak i krótszej płytce paznokciowej;
 • manicure dla alergików – na rynku dostępne są lakiery hybrydowe, które są hipoalergiczne co sprawia, że nawet alergicy, którzy są uczuleni na dużo związków chemicznych i kosmetycznych, mogą bez obaw korzystać z tej metody stylizacji paznokci;
 • różnorodność kolorystyczna – dostępność kolorów lakierów stosowanych do stylizacji paznokci metodą hybrydową jest niezwykle duża, a co ważne stale produkuje się nowe odcienie, tak aby sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających pań. Metoda ta więc daje duże możliwości, a paznokcie można dopasowywać do wielu rzeczy, nawet tych o dziwnych i rzadko spotykanych kolorach.

Niestety manicure hybrydowy posiada również wady, a do tych najczęściej wymienianych należą:

 • brak możliwości przedłużenia płytki paznokciowej – niestety manicure hybrydowy nie jest zalecany osobom, które mają zbyt krótkie paznokcie (np. na skutek obgryzania), ponieważ nie daje on możliwości przedłużenia płytki paznokciowej tak jak w przypadku paznokci żelowych czy akrylowych. Paznokcie hybrydowe powstają na naturalnej płytce i o ile oczywiście można ją skrócić, to nie można jej wydłużyć. Taka forma stylizacji zalecana jest osobom, które są zadowolone z długości swoich paznokci, albo wymaga zapuszczenia paznokci;
 • ograniczenia – lakier hybrydowy, który jest jednym z elementów stylizacji paznokci tą metodą, może być tylko delikatnie ozdobiony, co odrobinę zmniejsza możliwości zabawy z manicure;
 • wymagania – paznokcie hybrydowe można zmywać jedynie preparatami, które zawierają aceton. Paznokcie hybrydowe mimo dużej trwałości również są narażone na uszkodzenia, a niestety jeśli już do tego dojdzie trudno jest zamaskować powstałą rysę czy pęknięcie domowymi sposobami. Rozwiązaniem w tym wypadku jest niestety ponowne zrobienie manicure. Paznokcie hybrydowe wymagają również nietłustej płytki paznokciowej, do której lepiej przylegają. Często samo odtłuszczenie podczas zabiegu nie jest skuteczne, a u osób, które właśnie mają tłustą płytkę paznokciową manicure może być mniej trwały, a lakier zacznie szybciej odchodzić.
 • cena – profesjonalny manicure hybrydowy nie jest tani, przeciętnie koszt jego wykonania waha się od 100 do 150 zł (oczywiście w mniejszych miejscowościach ceny te są niższa). Warto jednak śledzić wszelkie promocje, bo dzięki temu można trafić na ofertę nawet o połowę tańszą.

4Czy każdy może korzystać z manicure hybrydowego?

Oczywiście estetyka jest ważna, ale najważniejsze jest zdrowie. Również w przypadku manicure należy przedkładać je nad wygląd i walory wzrokowe. Przeciwwskazaniami do stosowania manicure hybrydowego ze względów zdrowotnych są:

 • choroby paznokci: grzybica, zakażenia dermatofitami;
 • onycholiza, czyli oddzielanie się płytki paznokciowej od łożyska;
 • łamliwość paznokci.

Są również przeciwwskazania estetyczne do posiadania manicure hybrydowego, ponieważ niektóre cechy i wygląd naszych paznokci może wpłynąć na to, że manicure hybrydowy nie spełni naszych oczekiwań, a paznokcie będą wyglądały nieestetycznie. Jeśli więc występują u nas jakiekolwiek z poniższych problemów warto wcześniej zasięgnąć porady specjalisty lub dermatologa i spróbować pozbyć się oszpecającego problemu. Dopiero później można zastosować manicure hybrydowy, który na zdrowej i ładnej płytce paznokciowej będzie wyglądał pięknie. Do tych przeciwwskazań zalicza się:

 • bruzdy, fałdy, wybroczyny, pogrubienia, zagłębienia znajdujące się na płytce paznokciowej;
 • przebarwienia na płytce paznokciowej;
 • przerost płytki paznokciowej.

5Jak zdjąć paznokcie hybrydowe?

Osoby, które samodzielnie chcą nauczyć się wykonywania manicure hybrydowego powinny wiedzieć również jak go bezpiecznie usunąć z płytki paznokciowej. Do usunięcia hybrydy z paznokcia potrzebne będzie:

 • specjalny płyn do usuwania hybrydy,
 • waciki,
 • folia aluminiowa,
 • pilniczek lub patyczek,
 • oliwka,
 • odżywka do paznokci.

Zdejmowanie hybrydy w 5 krokach

 1. Na początku należy delikatnie zetrzeć wierzchnią warstwę paznokci hybrydowych – najlepiej za pomocą pilniczka.
 2. Następnie należy namoczyć wacik w płynie do usuwania hybrydy i przyłożyć go dokładnie do całej płytki paznokciowej.
 3. Płytkę paznokciową wraz z przyłożonym wacikiem należy owinąć kawałkiem folii aluminiowej i trzymać tak ok. 15-20 minut, aż do momentu gdy lakier zacznie odchodzić.
 4. Odchodzący lakier należy ściągać przy użyciu pilnika lub patyczka. Jeśli płyn do usuwania hybrydy zadziałał odpowiednio lakier powinien odchodzić całymi płatami. Jeśli tak się nie dzieje warto jeszcze chwilę potrzymać paznokieć pod działaniem płynu do usuwania hybrydy. Nie należy hybrydy próbować zdjąć na siłę, ponieważ może to doprowadzić do uszkodzenia naturalnej płytki paznokciowej.
 5. Po zdjęciu hybrydy paznokcie należy odżywić, ponieważ manicure hybrydowy również jest środkiem chemicznym, który ma wpływ na naturalne płytki paznokciowe. Na paznokcie najlepiej jest nałożyć specjalną odżywkę, a skórki i całe dłonie porządnie nasmarować oliwką lub kremem.
Paznokcie hybrydowe w 10 krokach
5 (100%) 2 głos

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here