Biotebal

Biotebal to lek przeznaczony do leczenia wypadania włosów i łamliwości paznokci. Ten witaminowy preparat zawiera biotynę pochodzącą z grupy witamin typu B. Stosowany w niedoborach biotyny, Biotebal pomaga także w stanach zapalnych skóry twarzy (okolice oczu, ust oraz nosa). Producentem leku jest Polpharma.

Co wchodzi w skład Biotebal?

Składnik czynny Biotebalu, czyli Biotyna jest związkiem chemicznym  – rozpuszczalną w wodzie witaminą. Występuje zarówno w organizmach zwierząt i roślin. Biotyna jest niezbędna dla karboksylaz ( rodzaju enzymów), wpływających na silne włosy i mocne paznokcie.

Rzadko dochodzi do niedoboru biotyny, ponieważ organizm łatwo ją syntetyzuje. Niedobór występuje z reguły na skutek antybiotykoterapii i stosowania leków przeciwdrgawkowych. Nadużywanie nadużywanie alkoholu może prowadzić do niedoboru biotyny.

Do skutków niedoboru biotyny należy kruchość i łamliwość paznokci, wypadanie włosów a podwyższony poziom cholesterolu. Mogą pojawić się również zapalne zmiany jelit.

Preparaty Biotebal

Tabletki Biotebal

Biotebal w postaci tabletek jest pakowany po 30 sztuk tabletek. Jedna tabletka zawiera 5 mg biotyny (czyli jednorazowoa dobowa dawka). Tabletki Biotebal dostępne są także w wersji z 2,5 mg biotyny.

Szampon Biotebal

Biotebal jest dostępny również w postaci szamponu wzmacniającego włosy. Szampon przeznaczony jest do codziennej pielęgnacji. Nawilża i wzmacnia włosy oraz ogranicza podrażnienie skóry głowy. Aktywując metabolizm mieszków włosowych, pobudza wzrost włosów. Oprócz biotyny, szampon zawiera m.in. ekstrakt z żeń-szenia, sok z aloesu, witaminy z grupy B i wyciągi z kiełków soi i pszenicy. Można go stosować także do włosów farbowanych. Szampon ma pojemność 200 ml.

Biotebal Rzęsy XXL

To serum pobudzające wzrost rzęs. Pogrubia i wzmacnia rzęsy oraz brwi i po kilku tygodniach stosowania prowadzi do efektu długich rzęs.

Zawiera m.in. bimatoprost – syntetyczny związek chemiczny stymulujący wzrost rzęs. Przedłuża fazę aktywnego wzrostu włosa, dzięki czemu długość rzęs przekracza standardowe rozmiary. Odstawienie odżywki sprawi, że rzęsy po pewnym czasie wrócą do pierwotnego rozmiaru – efekt nie jest więc trwały i jest uzależniony od regularnego stosowania tego serum.

Według badań prowadzonych przez producenta, wydłuża rzęsy o 76% badanych i zagęszcza je i 68% badanych.

Pojemnik ma 3 ml, co wystarczy na około miesiąc stosowania.

Jak stosować Biotebal

Zalecane dawkowanie:

 • Tabletki
  Zalecana dawka tabletek to 5 mg na dobę, czyli 1 tabletka.
 • Szampon
  Niewielką ilość rozprowadzić w wilgotne włosy, wmasować i po kilku minutach spłukać. Stosować codziennie.
 • Biotebal Rzęsy
  Na czystą skórę górnych powiek nałożyć cienką warstwę serum za pomocą aplikatora (u samej nasady rzęs). W podobny sposób nakładać na brwi. Serum nakładać raz dziennie na noc.Stosować codziennie przez okres 3-8 tygodni, następnie w celu podtrzymania efektu stosować od 2 do 4 razy w tygodniu.

Ile trwa kuracja Biotebalem?

Nie ma sztywnych ograniczeń co do długości terapii Biotebalem. Zarówno tabletki, szampon  jak i serum na rzęsy należy stosować regularnie w celu osiągnięcia i utrzymania efektów. W przypadku problemów związanych z wypadaniem włosów, skutki terapii można zaobserwować po 2-3 miesiącach stosowania. Pierwsze efekty stosowania Biotebalu w różnych postaciach zauważymy po kilku tygodniach.

Przeciwwskazania

Nie istnieje wiele przeciwwskazań do zażywania Biotebalu. Są nim: uczulenie na biotynę lub sorbitol (cukier będący dodatkiem do leku). Ciąża i karmienie piersią to sytuacje, gdzie niezbędne jest poradzenie się lekarza co do możliwości suplementacji Biotebalem. Więcej informacji w ulotce.

Efekty uboczne

Bardzo rzadko mogą występować podrażnienia jelitowe i pokrzywka skórna.

Biotebal w ciąży

Przyjmowanie Biotebalu w ciąży i w okresie karmienia piersią jest niewskazane, ponieważ ilość biotyny zawarta w leku przekracza zalecane dzienne spożycie dla kobiet w ciąży. Biotyna przenika również do mleka matki, chociaż nie stwierdzono oficjalnie negatywnego wpływu na niemowlę.

Dotyczy to zarówno tabletek jak i szamponu i serum do rzęs.

W razie wątpliwości zalecana jest konsultacja z lekarzem.

Biotebal Opinie

Wsród użytkowniczek Biotebalu w tabletkach i szamponu Bioetbal przeważają pozytywne opinie. W opiniach spotykanych w Internecie podkreślana jest wyraźna poprawa gęstości i ilości włosów i zahamowanie a nawet zatrzymanie procesu ich wypadania. Włosy stają się także bardziej lśniące.

W części opinii pojawia się stwierdzenie, ze lek trzeba co jakiś czas odstawić na okres 2-3 miesięcy, tak żeby organizm nie zbudował tolerancji dla tego leku i by zachować jego skuteczność w dłuższej perspektywie czasowej.

Na podstawie lektury opinii internetowych, możemy wyciągnąć wniosek, że okres po jakim lek zaczyna działać może być indywidualny dla różnych kobiet – z reguły są to 3-4 tygodnie, ale niektóre użytkowniczki odnotowały efekty po 2 miesiącach stosowania.

W stosunku do Biotebalu Rzęsy XXL, również przeważają opinie pozytywne – wydłużenie i zagęszczenie rzęs jest zauważalne po okresie ok. miesiąca. Jednak niektóre Interneutki raportują podrażnienia i zaczerwoenienia skóry powiek w związku z czym były zmuszone do zaprzestania używanie serum.

A Czy Ty stosowałaś Biotebal? Czy byłaś zadowolona z efektów? A może nie spełnił Twoich oczekiwań? Zapraszamy do dzielenia się opiniami na temat Biotebalu w komentarzach!

Ulotka Biotebal

Ulotka dołączona do opakowania: informacja dla pacjenta
Biotebal, 5 mg, tabletki

Biotinum

Należy uważnie zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta.

Lek ten należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

 • Należy zachować tę ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać.
 • Jeśli potrzebna jest rada lub dodatkowa informacja, należy zwrócić się do farmaceuty.
 • Jeśli u pacjenta wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie możliwe objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie. Patrz punkt 4.
 • Jeśli nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Spis treści ulotki

 1. Co to jest lek Biotebal i w jakim celu się go stosuje
 2. Informacje ważne przed zastosowaniem leku Biotebal
 3. Jak stosować lek Biotebal
 4. Możliwe działania niepożądane
 5. Jak przechowywać lek Biotebal
 6. Zawartość opakowania i inne informacje
 1. Co to jest lek Biotebal i w jakim celu się go stosuje

Lek należy do grupy preparatów witaminowych. Wchodząca w jego skład biotyna jest witaminą rozpuszczalną w wodzie, zaliczaną do grupy witamin B.

Biotebal stosuje się w niedoborze biotyny.

Lek może być stosowany w wynikających z niedoboru biotyny przypadkach: wypadania włosów, zaburzeń wzrostu paznokci i włosów oraz ich nadmiernej łamliwości oraz stanów zapalnych skóry zlokalizowanych wokół oczu, nosa, ust.

Biotyna wspomaga procesy powstawania keratyny i różnicowania się komórek naskórka oraz włosów i paznokci, poprawiając ich stan.

2. Informacje ważne przed zastosowaniem leku Biotebal

Kiedy nie stosować leku Biotebal

Jeśli pacjent ma uczulenie na biotynę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku (wymienionych w punkcie 6.).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania leku Biotebal należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą.

Biotebal a inne leki

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.

Leki przeciwdrgawkowe (fenytoina, karbamazepina, fenobarbital, prymidon) powodują zmniejszenie stężenia biotyny we krwi.

Hormony steroidowe mogą przyspieszać proces rozpadu biotyny w tkankach.

Biotebal z jedzeniem, piciem i alkoholem

Podczas przyjmowania leku nie należy jednocześnie spożywać surowego białka jaja kurzego, ponieważ może to spowodować zahamowanie wchłaniania biotyny.

Alkohol powoduje zmniejszenie stężenia biotyny we krwi.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża

Ilość biotyny zawarta w leku Biotebal znacznie przekracza zalecane dzienne spożycie dla kobiet w ciąży, dlatego leku nie należy stosować u kobiet w tym okresie.

Karmienie piersią

Ilość biotyny zawarta w leku Biotebal znacznie przekracza zalecane dzienne spożycie dla kobiet karmiących piersią. Biotyna przenika do mleka ludzkiego, jednak nie stwierdzono, aby wpływało to na niemowlę karmione piersią. Leku nie należy stosować u kobiet karmiących piersią.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Właściwości biotyny oraz rodzaj stwierdzanych działań niepożądanych wskazują, że lek nie wpływa niekorzystnie na wykonywanie tych czynności.

Lek Biotebal zawiera sorbitol (E 420)

Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

3. Jak stosować lek Biotebal

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka: zwykle 5 mg na dobę.

Uwaga: lek należy stosować regularnie.

Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku Biotebal

Nie ma doniesień o przypadkach przedawkowania biotyny u ludzi.

Pominięcie zastosowania leku Biotebal

Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

4. Możliwe działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

W pojedynczych przypadkach mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe i pokrzywka.

Zgłaszanie działań niepożądanych

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie, lub pielęgniarce. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych

Al. Jerozolimskie 181 C 02-222 Warszawa

Tel.: + 48 22 49 21 301

Faks: + 48 22 49 21 309 e-mail: ndl@urpl.gov.pl

Działania niepożądane można zgłaszać również podmiotowi odpowiedzialnemu.

Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

5. Jak przechowywać lek Biotebal

Lek pakowany w blistry, w tekturowym pudełku:

Przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 30oC.

Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed wilgocią.

Lek pakowany w polietylenowy pojemnik, w tekturowym pudełku:

Przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 30oC.

Przechowywać pojemnik szczelnie zamknięty w celu ochrony przed wilgocią.

Uwaga: w pojemniku znajduje się środek pochłaniający wilgoć oznakowany w języku angielskim Do not eat. Nie nadaje się on do spożycia i powinien pozostawać w pojemniku przez cały okres stosowania leku.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na pudełku i etykiecie po „EXP”. Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca.

Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę, jak usunąć leki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.

6. Zawartość opakowania i inne informacje

Co zawiera lek Biotebal

 • Substancją czynną leku jest biotyna. Każda tabletka zawiera 5 mg biotyny.
 • Pozostałe składniki leku to: sorbitol (E 420), magnezu stearynian, krzemionka koloidalna.

Jak wygląda lek Biotebal i co zawiera opakowanie

Tabletki Biotebal są barwy białej, obustronnie płaskie, o gładkiej powierzchni.

Tekturowe pudełko zawiera odpowiednio:

 • 30 tabletek w polietylenowym pojemniku z wieczkiem wciskanym ze środkiem pochłaniającym wilgoć.
 • 30, 60 lub 90 tabletek w blistrach z folii Aluminium/PVC.

Nie wszystkie wielkości i rodzaje opakowań muszą znajdować się w obrocie.

Podmiot odpowiedzialny i wytwórca

Podmiot odpowiedzialny

Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A. ul. Karolkowa 22/24; 01-207 Warszawa

(logo podmiotu odpowiedzialnego) Polfa Warszawa S.A.

Wytwórca

Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A. ul. Karolkowa 22/24; 01-207 Warszawa

Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA SA

Oddział Produkcyjny w Nowej Dębie

ul. Szypowskiego 1 39-460 Nowa Dęba

Data ostatniej aktualizacji ulotki:

Charakterystyka Biotebal

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

 1. NAZWA PRODUKTU LECZNICZEGO

Biotebal, 5 mg, tabletki

2. SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY

Każda tabletka zawiera 5 mg biotyny (Biotinum).
Substancja pomocnicza o znanym działaniu: sorbitol (E 420).
Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

3. POSTAĆ FARMACEUTYCZNA

Tabletka

Tabletki barwy białej, obustronnie płaskie, o gładkiej powierzchni.

4. SZCZEGÓŁOWE DANE KLINICZNE

Wskazania do stosowania

Niedobór biotyny.

Dawkowanie i sposób podawania

Podanie doustne.
Dawkowanie
Zwykle 5 mg na dobę.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w punkcie 6.1.

Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności dotyczące stosowania

Produkt należy stosować regularnie.

Produkt zawiera sorbitol (E 420) i dlatego nie należy go stosować u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją fruktozy.

Interakcje z innymi produktami leczniczymi i inne rodzaje interakcji

Leki przeciwdrgawkowe (fenytoina, karbamazepina, fenobarbital, prymidon) powodują zmniejszenie stężenia biotyny we krwi.

Alkohol powoduje zmniejszenie stężenia biotyny we krwi.

Hormony steroidowe mogą przyspieszać katabolizm biotyny w tkankach.

Awidyna, zasadowa glikoproteina występuj ąca w białku jaja kurzego, ma zdolność łączenia się z biotyną, inaktywując ją i uniemożliwiając jej wchłanianie. W przypadku niedoboru biotyny lub stosowania jej preparatów nie należy spożywać surowego białka jaja kurzego.

Wpływ na płodność, ciążę i laktację

Ciąża

Ilość biotyny zawarta produkcie Biotebal znacznie przekracza zalecane dzienne spożycie dla kobiet w ciąży. Nie prowadzono badań dotyczących stosowania dużych dawek biotyny u kobiet w ciąży. Produktu nie należy stosować u kobiet w ciąży.

Karmienie piersią

Ilość biotyny zawarta produkcie Biotebal znacznie przekracza zalecane dzienne spożycie dla kobiet karmiących piersią. Biotyna przenika do mleka ludzkiego, jednak nie stwierdzono, aby miało to jakikolwiek wpływ na niemowlę karmione piersią. Produktu nie należy stosować u kobiet karmiących piersią.

Wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn

Właściwości farmakodynamiczne oraz rodzaj stwierdzanych działań niepożądanych wskazują, że biotyna nie wpływa niekorzystnie na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Działania niepożądane

W badaniach klinicznych stwierdzono pojedyncze przypadki zaburzeń żołądkowo-jelitowych i pokrzywki.

Zgłaszanie podejrzewanych działań niepożądanych

Po dopuszczeniu produktu leczniczego do obrotu istotne jest zgłaszanie podejrzewanych działań niepożądanych. Umożliwia to nieprzerwane monitorowanie stosunku korzyści do ryzyka stosowania produktu leczniczego. Osoby należące do fachowego personelu medycznego powinny zgłaszać wszelkie podejrzewane działania niepożądane za pośrednictwem Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych

Al. Jerozolimskie 181 C 02-222 Warszawa

Tel.: + 48 22 49 21 301

Faks: + 48 22 49 21 309 e-mail: ndl@urpl.gov.pl

Przedawkowanie

Nie ma doniesień o przypadkach przedawkowania biotyny u ludzi. Podawanie wysokich dawek, takich jak 200 mg na dobę nie prowadziło do wystąpienia niekorzystnych skutków.

Dane kliniczne są ograniczone, jednak piśmiennictwo podaje, że po przeprowadzeniu badań z zastosowaniem biotyny w dawkach 9 mg na dobę przez 4 lata, 10 mg na dobę przez 15 dni oraz 2,5 mg na dobę przez 6-15 miesięcy nie stwierdzono działań niepożądanych.

5. WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE

Właściwości farmakodynamiczne

Grupa farmakoterapeutyczna: Inne witaminy, preparaty proste, kod ATC: A 11 HA 05

Biotyna (witamina H) jest witaminą rozpuszczalną w wodzie, zaliczaną do grupy witamin B. Składa się z dwóch połączonych ze sobą pierścieni: tiofenowego i imidazolowego z dołączonym do nich łańcuchem bocznym kwasu walerianowego.

Biotyna stanowi grupę prostetyczną enzymów, które katalizują reakcje karboksylacji.

Witamina ta wchodzi w skład czterech karboksylaz, które pełnią ważną rolę w przemianach glukozy, lipidów, niektórych aminokwasów oraz w przemianach energetycznych.

Biotyna wchodzi w skład wielu produktów, jednak w niewielkich ilościach. Najwięcej biotyny zawierają: wątroba, drożdże, żółtko jaj i niektóre warzywa (np. soja, kalafior, soczewica). Substancja ta jest ponadto syntetyzowana przez bakterie w jelicie grubym człowieka, jednak jej wchłanianie w tym odcinku  przewodu pokarmowego jest niewielkie.

Niedobór biotyny występuje u osób stosujących szczególne diety, żywionych pozajelitowo, spożywających duże ilości surowych jaj, poddanych długotrwałej hemodializie, leczonych długotrwale lekami przeciwdrgawkowymi oraz z zaburzeniami wchłaniania tej witaminy.

Niedobór biotyny wywołuje u ludzi objawy zmęczenia, parestezje, wypadanie włosów, zapalenie skóry zlokalizowane wokół oczu, nosa, ust, zapalenie spojówek, zaburzenia wzrostu paznokci i włosów oraz ich nadmierną łamliwość. Odnotowano, że w przypadku niedoboru biotyny mogą wystąpić zaburzenia w metabolizmie tłuszczów, takie jak podwyższenie stężenia kwasu palmitynowego w wątrobie oraz cholesterolu w surowicy krwi. Przypuszcza się, że przyczyną zmian skórnych i utraty włosów w wyniku niedoboru biotyny są zaburzenia w metabolizmie tłuszczów. Biotyna wspomaga keratynizację i różnicowanie komórek naskórka oraz przydatków skórnych, takich jak włosy i paznokcie, poprawiając ich stan.

Właściwości farmakokinetyczne

Farmakokinetyka biotyny nie jest dobrze zbadana, przy czym badania utrudnia fakt, że jest ona syntetyzowana przez bakterie w jelicie grubym człowieka. Wchłania się dobrze z przewodu pokarmowego. Po wchłonięciu wiąże się w dużym stopniu z białkami osocza i jest rozprowadzana do wszystkich tkanek organizmu. Ulega częściowemu metabolizmowi w wątrobie i jest wydalana w moczu. W moczu wykrywa się przede wszystkim biotynę w postaci niezmienionej oraz niewielkie ilości jej nieaktywnych metabolitów – bisnorbiotyny i sulfotlenku biotyny.

Przedkliniczne dane o bezpieczeństwie

Dawki toksyczne biotyny podawanej zwierzętom w czasie badań, zarówno w przypadku toksyczności ostrej, jak i przewlekłej, przekraczały kilka tysięcy razy dawki stosowane u człowieka. W badaniach na kilku różnych gatunkach zwierząt nie znaleziono żadnych dowodów na mutagenne, rakotwórcze czy też teratogenne działanie biotyny.

W badaniach na zwierzętach stwierdzono, że związek ten nie ma właściwości teratogennych, oraz nie powoduje poronień.

6. DANE FARMACEUTYCZNE

Wykaz substancji pomocniczych

Sorbitol (E 420)

Magnezu stearynian

Krzemionka koloidalna

Niezgodności farmaceutyczne

Nie dotyczy.

Okres ważności

2 lata

Specjalne środki ostrożności podczas przechowywania

Dla produktu pakowanego w blistry, w tekturowym pudełku:

Przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 30oC.

Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed wilgocią.

Dla produktu pakowanego w polietylenowy pojemnik, w tekturowym pudełku: Przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 30oC.

Przechowywać pojemnik szczelnie zamknięty w celu ochrony przed wilgocią.

W pojemniku znajduje się środek pochłaniający wilgoć oznakowany w języku angielskim Do not eat. Nie nadaje się on do spożycia i powinien pozostawać w pojemniku przez cały okres stosowania produktu.

Rodzaj i zawartość opakowania

30 tabletek w polietylenowym pojemniku z wieczkiem wciskanym ze środkiem pochłaniającym wilgoć, w tekturowym pudełku.

30, 60 lub 90 tabletek w blistrach z folii Aluminium/PVC, w tekturowym pudełku.

Nie wszystkie wielkości i rodzaje opakowań muszą znajdować się w obrocie.

Specjalne środki ostrożności dotyczące usuwania i przygotowania produktu leczniczego do stosowania

Bez specjalnych wymagań.

Wszelkie niewykorzystane resztki produktu leczniczego lub jego odpady należy usunąć zgodnie z lokalnymi przepisami.

7. PODMIOT ODPOWIEDZIALNY POSIADAJĄCY POZWOLENIE NA DOPUSZCZENIE DO OBROTU

Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A. ul. Karolkowa 22/24; 01-207 Warszawa

8. NUMER POZWOLENIA NA DOPUSZCZENIE DO OBROTU

Pozwolenie nr 14438

9. DATA WYDANIA PIERWSZEGO POZWOLENIA NA DOPUSZCZENIE DO OBROTU I DATA PRZEDŁUŻENIA POZWOLENIA

Data wydania pierwszego pozwolenia na dopuszczenie do obrotu: 27.02.2008 r. Data ostatniego przedłużenia pozwolenia: 04.10.2012 r.

10. DATA ZATWIERDZENIA LUB CZĘŚCIOWEJ ZMIANY TEKSTU CHARAKTERYSTYKI PRODUKTU LECZNICZEGO

Biotebal
4 (79.58%) 48 głos

3 KOMENTARZE

 1. Moge z czystym sumieniem powiedzieć, że ten lek uratował mi włosy. Wypadały mi tak, że miałam już łyse placki, a po kuracji tabletkami biotebal wypadanie bardzo szybko ustało, a potem zaczęły się pojawiać baby hair w tych łysych miejscach

 2. Bardzo mi pomógł biotebal, kiedy po ciąży zaczęłam okropnie tracić włosy. Myślalalam, że kompletnie wyłysieję, ale na szczęście biotyna zawarta w leku szybko zahamowała wypadanie włosów i pobudzła porost nowych.

 3. Jak mi włosy zaczęły wypadać, to dopiero biotebal skutecznie zadziałał. Brałam go jakieś trzy miesiące i wypdanie całkowicie ustało, a potem zaczęły się pojawiać baby hair

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here