Plastry Evra

Evra to plaster anty koncepcyjny zawierający hormony:norelgestromin (progestagen) i etynyloestradiol (estrogen wytwarzany syntetycznie).

Gdzie kupić?

Plastry Evra dostępne są tylko na receptę.
Plastry Evra + recepta online >

Jak stosować?

Plaster Evra powinno się naklejać na suchą skórę, najepiej na ramię, pośladki, okolice bikini.

Plaster anty koncepcyjny Evra stosuje się w cyklu 4 tygodniowym. Po każdym tygodniu kobieta powinna nakleić nowy plaser. Po 3 tygodniach stosowania następuje tygodniowa przerwa, w tym czasie ma miejsce krwawienie. Plastry należy zmieniać w tym samym dniu tygodnia.

Wskaźnik Pearla w przypadku plastrów Evra jest mniejszy niż 1,0. Skuteczność  plastrów anty koncepcyjnych wynosi więc 99%.

Jak działa?

Hormony zawarte w plastrze Evra hamują proces owulacji (jajeczkowania) i procesów wzrostowych w błonie śluzowej macicy. Przysadka mózgowa równocześnie nie stymuluje jajnika do wytwarzania komórek jajowych.

Przeciwwskazania

Do przeciwwskazań należą przede wszystkim problemy z układem krążenia, takie jak zakrzepica żylna i tętnicza, ciężkie nadciśnienie. Plastrów Evra nie stosuje się również w cukrzycy, niedoborze białek C i S, chorobie nowotworowej piersi i innych nowotworów estrogenozależnych. Plastrów Evra nie można stosować podczas trwającej ciąży.

U kobiet o masie ciała 90 kg lub większej skuteczność anty koncepcyjna preparatu może być zmniejszona.

3.6/5 - (5 votes)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here