MSM

Metylosulfonylometan (MSM) to substancja chemiczna występująca w zielonych roślinach, zwierzętach i ludziach. Można go również wykonać w laboratorium. MSM stał się popularny dzięki książce The Miracle of MSM: The Natural Solution for Pain. Ale jest niewiele opublikowanych badań naukowych, które potwierdzają jego stosowanie. Wkład do niektórych literatury, która promuje MSM, nie ma zalecanej diety (RDA) dla MSM lub siarki, która jest w MSM. Niedobór siarki nie został opisany w literaturze medycznej.

Ludzie biorą MSM przez zapalenie jamy ustnej, zapalenie kości i stawów, zapalenie stawów, reumatoidalne zapalenie stawów, osteoporozę, zapalenie wokół stawów (zapalenie kaletki maziowej), zapalenie ścięgna, obrzęk wokół ścięgien (zapalenie pochewki ścięgna), ból nerwowy (neuropatia) leki na raka, ból mięśniowo-szkieletowy, kurcze mięśniowe, utwardzone stan skóry zwany twardziną, blizny, rozstępy, wypadanie włosów, zmarszczki, ochrona przed oparzeniem słonecznym / wiatrem, zapalenie oczu, higiena jamy ustnej, choroby dziąseł, rany, skaleczenia i otarcia / przyspieszone gojenie się ran.

Ludzie biorą również MSM, aby zrobić kęs alergii, przewlekłe zaparcia, “kwaśny żołądek”, wrzody i choroby jelit zwane uchyłkowatości, zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS), podwyższenie nastroju, otyłość, niski przepływ krwi, wysokie ciśnienie krwi i wysoki poziom cholesterolu. Choroba Alzheimera jest również podejmowana w celu opanowania chrapania, zaburzeń płuc, w tym rozedmy płuc i zapalenia płuc, zespołu przewlekłego zmęczenia, zaburzeń autoimmunologicznych (toczeń rumieniowaty układowy), zakażenia HIV i AIDS oraz raka (rak piersi i rak okrężnicy).

MSM przyjmuje się również doustnie, zapalenie błony śluzowej, problemy stawów skroniowo-żuchwowych (TMJ), skurcze nóg, migrena, bóle głowy, kaca, pasożytnicze infekcje dróg jelitowych i moczowo-płciowych, w tym rzęsistek pochwowy i giardoze, zakażenie drożdżakami, ukąszenia owadów, zatrucie popromienne i aby wzmocnić układ odpornościowy.

Zastosowania i skuteczność

Prawdopodobnie skuteczne dla

Hemoroidy. Badania pokazują, że stosowanie określonego żelu zawierającego MSM razem z kwasem hialuronowym i olejem z drzewa herbacianego (Proctoial, BSD Pharma) przez 14 dni może zmniejszyć ból, krwawienie i podrażnienie u osób z hemoroidami.
Zapalenie kości i stawów. Badania pokazują, że przyjmowanie MSM doustnie w dwóch do trzech dawek podzielonych dziennie, samodzielnie lub razem z glukozaminą, może nieznacznie zmniejszyć ból i obrzęk oraz poprawić funkcjonowanie u osób z chorobą zwyrodnieniową stawów. Ale ulepszenia mogą nie być znaczące klinicznie. Ponadto MSM może nie poprawić sztywności lub ogólnych objawów. Niektóre badania dotyczyły przyjmowania MSM z innymi składnikami. Przyjmowanie produktu MSM razem z kwasem bosweliowym (Triterpenol, Laborest Italia S.p.A.) codziennie przez 60 dni może zmniejszyć zapotrzebowanie na leki przeciwzapalne, ale nie zmniejsza bólu. Przyjmowanie MSM, kwasu boswelinowego i witaminy C (Artrosulfur C, Laborest Italia S.p.A.) przez 6 miesięcy może zmniejszyć ból i poprawić odległość chodzenia. Przyjmowanie MSM, glukozaminy i chondroityny przez 12 tygodni może również zmniejszyć ból u osób z chorobą zwyrodnieniową stawów. Również wczesne badania sugerują, że przyjmowanie produktu doustnego zawierającego MSM (AR7 Joint Complex, Robinson Pharma) doustnie przez 12 tygodni poprawia ocenę za ból stawów i tkliwość u osób z chorobą zwyrodnieniową stawów, ale nie poprawia wyglądu stawów.

Prawdopodobnie nieskuteczne dla

Żylaki i inne zaburzenia krążenia (przewlekła niewydolność żylna). Badania pokazują, że stosowanie MSM i EDTA na skórę może zmniejszyć obrzęk cielęcia, kostki i stopy u osób z przewlekłą niewydolnością żylną. Jednak zastosowanie samego MSM wydaje się faktycznie zwiększać obrzęk.
Wydajność ćwiczeń. Badania pokazują, że przyjmowanie MSM codziennie przez 28 dni nie poprawia wydajności wysiłku fizycznego. Również zastosowanie specjalnego kremu zawierającego MSM przed rozciąganiem nie poprawia elastyczności wytrzymałości.
Niewystarczające dowody na
Katar sienny. Wczesne badania sugerują, że przyjmowanie MSM (OptiMSM 650 mg) doustnie przez 30 dni może złagodzić niektóre objawy gorączki siennej.
Operacja barkowa. Wczesne badania sugerują, że przyjmowanie określonego produktu złożonego zawierającego MSM (Tenosan, Agave s.r.l.) przez 3 miesiące może zmniejszyć ból po operacji i nieznacznie poprawić gojenie. Ale wydaje się, że nie pomaga to ogólnej funkcji ramienia po operacji.
Zmniejszenie bólu nerwów (neuropatii) wywołanych przez leki przeciwnowotworowe. Wczesne badania pokazują, że przyjmowanie określonego produktu złożonego (OPERA, GAMFARMA s.r.l) zawierającego MSM i inne składniki przez 12 tygodni zmniejsza ból nerwowy wywołany przez leki przeciwrakowe w porównaniu do wartości wyjściowej. Nie jest jasne, czy ta zmiana wynika z efektu placebo.
Uszkodzenie mięśni spowodowane wysiłkiem fizycznym. Dowody na stosowanie MSM w celu zmniejszenia uszkodzeń mięśni spowodowanych ćwiczeniami są niejasne. Niektóre badania pokazują, że przyjmowanie MSM codziennie na 10 dni przed 14-kilometrowym ćwiczeniem może pomóc zmniejszyć obrażenia mięśni. Ale inne badania pokazują, że przyjmowanie MSM codziennie od 21 dni przed ćwiczeniem biegowym 13,1 mil nie pomaga w zmniejszeniu uszkodzeń mięśni.
Ból stawu. Badania wykazują, że przyjmowanie konkretnego produktu złożonego (Instaflex Joint Support, Direct Digital) zawierającego MSM codziennie przez 8 tygodni zmniejsza ból stawów. Ale ten produkt nie poprawia sztywności ani funkcji.
Trądzik różowaty. Badania pokazują, że stosowanie kremu MSM na skórę dwa razy dziennie przez jeden miesiąc może poprawić zaczerwienienie i inne objawy trądziku różowatego.
Ból ścięgna spowodowane nadużywaniem. Wczesne badania sugerują, że przyjmowanie specyficznego produktu złożonego zawierającego MSM (Tenosan, Agave s.r.l.) może poprawić wyniki terapii pozaustrojowej falą uderzeniową (ESWT) u osób z bólem ścięgien. Ale nie jest jasne, czy korzyści pochodzą z MSM lub innych składników tego produktu.
Alergie.
Choroba Alzheimera.
Astma.
Choroby autoimmunologiczne.
Rak.
Chroniczny ból.
Zaparcie.
Choroba zębów.
Obrzęk oka.
Zmęczenie.
Zmęczenie.
Wypadanie włosów.
Kac.
Bóle głowy i migreny.
Wysokie ciśnienie krwi.
Wysoki cholesterol.
HIV / AIDS.
Ukąszenia owadów.
Kurcze nóg.
Problemy z wątrobą.
Problemy z płucami.
Wzrost nastroju.
Problemy z mięśniami i kością.
Otyłość.
Infekcje pasożytnicze.
Słaba cyrkulacja.
Zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS).
Ochrona przed oparzeniem słonecznym / wiatrem.
Zatrucie radiacyjne.
Tkanka bliznowata.
Chrapanie.
Niestrawność.
Rozstępy.
Cukrzyca typu 2.
Zmarszczki.
Rany.
Infekcje drożdżowe.

Potrzeba więcej dowodów, aby ocenić MSM dla tych zastosowań.

Skutki uboczne i bezpieczeństwo

MSM jest bezpieczny dla większości osób przyjmowanych doustnie przez okres do 3 miesięcy lub po nałożeniu na skórę w połączeniu z innymi składnikami, takimi jak sylimaryna lub kwas hialuronowy i olejek z drzewa herbacianego, przez okres do 20 dni. U niektórych osób MSM może powodować mdłości, biegunkę, wzdęcia, zmęczenie, bóle głowy, bezsenność, swędzenie lub nasilenie objawów alergii.

Specjalne środki ostrożności i ostrzeżenia:
Ciąża i karmienie piersią: Brak wystarczających informacji dotyczących bezpieczeństwa stosowania MSM w ciąży lub w okresie karmienia piersią.

Żylaki i inne problemy z krążeniem (przewlekła niewydolność żylna): Nałożenie balsamu zawierającego MSM na kończyny dolne może zwiększyć obrzęk i ból u osób z żylakami i innymi problemami z krążeniem.

MSM
3.3 (65.71%) 7 głos

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here