Phenibut

Phenibut jest związkiem chemicznym podobnym do chemicznego mózgu zwanego kwasem gamma-aminomasłowym (GABA). Jest stosowany jako lek rekreacyjny i jako lek.

Phenibut służy do lęku, lęku, problemów ze snem (bezsenność), napięcia, stresu, zmęczenia, zespołu stresu pourazowego (PTSD), depresji, alkoholizmu i nieregularnego bicia serca. Jest również używany do poprawy pamięci, uczenia się i myślenia.

Jak działa?

Phenibut jest podobny do chemicznego mózgu zwanego kwasem gamma-aminomasłowym (GABA). Badania na ludziach pokazują, że może to zmniejszyć lęk i mieć inny wpływ na organizm.

Zastosowania i skuteczność

Niewystarczające dowody na

Alkoholizm.
Niepokój.
Depresja.
Zmęczenie.
Strach.
Poprawa pamięci, uczenia się i myślenia.
Bezsenność.
Nieregularne bicie serca.
Zespół stresu pourazowego (PTSD).
Naprężenie.
Napięcie.

Potrzeba więcej dowodów, aby ocenić skuteczność phenibutu w tych zastosowaniach.

Skutki uboczne i bezpieczeństwo

Phenibut może być niebezpieczn, gdy przyjmuje się je doustnie. Phenibut może powodować wiele działań niepożądanych, w tym efekt kaca, zawroty głowy, nudności, słabą równowagę, zmęczenie i uczucie wstrząsów elektrycznych w rękach i nogach. Phenibut w dużych dawkach może powodować trudności w oddychaniu i utratę przytomności.

Phenibut może powodować uzależnienie przy regularnym przyjmowaniu. Ludzie, którzy regularnie stosują phenibut, a następnie przestają go przyjmować, mogą odczuwać objawy odstawienia. Objawy te mogą obejmować zmniejszenie apetytu, nudności, bóle mięśni, lęk, pobudzenie, problemy ze snem i drgawki.

Specjalne środki ostrożności i ostrzeżenia:
Ciąża i karmienie piersią: mało wiadomo na temat stosowania fenibut podczas ciąży i karmienia piersią.

Literatura:

Rod W, Kudryk A, Brunetti L, Sun N, Nguyen M. Phenibut withdrawal management in the setting of concomitant kratom and alcohol dependence. Critical Care Med 2018

Shul’gina GI, Ziablitseva EA. Vestn Ross Akad Med Nauk 2005

Phenibut
4 (80%) 3 głos

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here