Oznaczenie symboli znajdujących się na metkach

Mogło by się wydawać, że proces prania w obecnych czasach nie jest jakimś wielce skomplikowanym przedsięwzięciem. Tak naprawdę cały proces odbywa się praktycznie bez naszego udziału. Jednak większość z nas często napotyka się na jeden niby prozaiczny problem.

W czym tkwi problem?

Zautomatyzowane pralki wykonują za nas całą brudną robotę zaoszczędzając nam przy tym wiele czasu. Jedyne co musimy zrobić to odpowiednio posortować ubrania uwzględniając ich kolor oraz rodzaj tkaniny. Potem zostaje już tylko uzupełnienie środków czyszczących, ustawienie programu z odpowiednią temperaturą i gotowe. Jednak z tą ostatnią, mogłoby wydawać się prozaiczną czynnością mamy wiele problemów. Winna temu może być szeroka dostępność sklepów odzieżowych. Powstaje wiele różniących się od siebie produktów w trosce o zainteresowanie każdego klienta. Dzięki temu powstało wiele różnic pomiędzy ubraniami. Teraz bluzka bluzce nie jest równa. Niby dwie takie same rzeczy a różnić się mogą nie tylko kolorem ale również rodzajem materiału z którego zostały wykonane. A co za tym idzie każda z tych bluzek może potrzebować innego programu, temperatury. Taka sama sytuacja może mieć również miejsce z suszeniem, prasowaniem oraz stosowaniem odpowiedniej chemii. Dlatego producenci odzieży zobowiązani są do poinformowania nas w jaki sposób klient powinien prać zakupioną rzecz. Najczęściej informacje te zawarte są w formie przyszytej do ubrania metki. Tej samej metki na której znajdują się tysiące innych informacji. Miedzy innymi rozmiar, rodzaj tkaniny, nazwa producenta, kraj produkcji itp. Przez to, że często odcinamy tego rodzaju metki zdarza się, że wycinamy również informację dotyczące czyszczenia. Niektórzy producenci zaznaczają miejsce gdzie możemy wyciąć etykietę aby nie stracić ważnych informacji. Dlatego należy zwracać szczególną uwagę na odcinane przez nas informacje znajdujące się na metce.

Jak dzielimy symbole znajdujące się na metkach?

Ponieważ każda metka musi dokładnie opisywać proces prania, suszenia, prasowania, czyszczenia chemicznego oraz wybielania. Rozróżniamy kilka podstawowych kategorii w symbolach znajdujących się na metkach. Aby ułatwić użytkownikowi znalezienie potrzebnych informacji bez zbędnego szukania. W natłoku innych informacji umieszczonych przez producenta odzieży. Podstawowym symbolem zawierającym informację dotyczące prania jest symbol misy z wodą. Do oznaczenia sposobu suszenia użyto jako podstawowy symbol kwadrat. Oraz odpowiednio do prasowania żelazko, czyszczenia chemicznego okrąg a do wybielania trójkąt. Podstawowy symbol określa opisywany przez niego proces. Następnie dokonuje się drobnych modyfikacji podstawowego symbolu dla określenia np. temperatury w jakiej można prać odzież.

Pranie

symbole na metkach oznaczenia pranie

Suszenie

symbole na metkach oznaczenia suszenia

Prasowanie

symbole na metkach oznaczenia prasowania

Czyszczenie chemiczne

symbole na metkach oznaczenia czyszczenia chemicznego

Wybielanie

 

symbole na metkach oznaczenia wybielanie

Oznaczenie symboli znajdujących się na metkach
3 (60%) 2 głos

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here