Jaką hulajnogę elektryczną kupić, na co zwrócić uwagę?

Urządzenia elektryczne zdominowały już nasze życie. Coraz częściej zaczynamy korzystać z pojazdów elektrycznych. Rowery, deskorolki, hulajnogi, to wszystko staje się coraz bardziej dostępne. Zachętą do skorzystania z tego rodzaju transportu jest uniknięcie powszechnych korków. Wizja zaoszczędzenia tak cennego dla nas czasu jest głównym powodem.

Elektryczny środek transportu

Pojazdy elektryczne już na dobre zdominowały globalne rynki. Również w Polsce zauważa się coraz więcej takich pojazdów. Dzięki swoim gabarytom oraz możliwościom często stają się sposobem na szybkie i bezproblemowe dotarcie do celu. Oczywiście podczas drogi taki pojazd musi spełniać takie same wymaganie jak samochód. A mianowicie mamy się zbytnio nie zmęczyć (nie spocić) podczas podróży np. do pracy. Mobilność pojazdów elektrycznych takich jak deskorolki, rowery, hulajnogi itp. oferują nam wiele możliwości w ich zastosowaniu. Ich wymiary w porównaniu z pojazdami nieelektrycznymi rożni się w tak dużym stopniu ze względu na brak ważnych podzespołów występujących w konstrukcjach spalinowych. Takich jak skrzynia biegów, wydech itp. Nieustannie rozwijająca się technologia pomaga w miniaturyzacji tych przedmiotów. Przez co pojazdy elektryczne umożliwiają nam nieograniczone możliwości przechowywania ich. Po dojeździe do pracy możemy zabrać je do miejsca pracy, każde biuro pomieści np. złożoną hulajnogę. Nawet rowery elektryczne potrafią zajmować niewiele miejsca. Dzięki ulepszonej starej, sprawdzonej technologi popularne kiedyś składaki powracają do łask w nowej elektrycznej formie. Konkurując na polskim rynku z innymi elektrycznymi środkami transportu.

Prędkość maksymalna – jaka moc silnika?

Silniki elektryczne oprócz swoich małych rozmiarów charakteryzują się dużą mocą aktywowaną natychmiast. Naciśnięcie manetki od razu powoduje ruszenie pojazdu z miejsca. Ze względu na prawo w większości pojazdów elektrycznych stosowany jest silnik o mocy 250W. Jednak każda hulajnoga posiada inną prędkość maksymalną deklarowaną przez producenta. Dlatego zawsze należy zwrócić uwagę na te kwestię. Wpływ na te różnice może mieć rozmieszczenie oraz rodzaj silnika, masa rzeczywista hulajnogi oraz dopuszczalna masa użytkownika. W specyfikacji powinna być podana maksymalna waga użytkownika, który może korzystać z urządzenia. Dzięki czemu będziemy mogli o razu sprawdzić czy nie będziemy naruszać warunków gwarancji. Oraz czy silnik będzie w stanie uzyskiwać osiągi podawane przez producenta. W tej samej specyfikacji również podane powinny być zalecenia dotyczące jazdy po mokrej nawierzchni. Na przykład kiedy koła są mniejsze silnik może znajdować się bliże ziemi. Przez co może być bardziej narażony na różnego rodzaju zalania. Przez taką różnorodność każdy producent deklaruje swoje zalecenia do odpowiedniego korzystania z urządzenia. Przykładowo firma Xiaomi producent jednej z obecnie najpopularniejszej na rynku hulajnogi MiJia M365. Zaleca aby nie jeździć po nawierzchni na której mogą znajdować się kałuże głębsze niż 2 cm.

Pojemność baterii 

Elektryczna hulajnoga ma tą samą zaletę co rower elektryczny. A mianowicie w obu przypadkach po wyczerpaniu się baterii możemy się poruszać dalej. Niestety jazda na hulajnodze bez wspomagania dla niektórych może nie należeć do najprzyjemniejszych. Nie ukryjemy faktu, że na rowerze bez wspomagania będzie jechało się znacznie wygodniej a może i nawet szybciej. Jednak hulajnoga elektryczna nie musi służyć nam za główny środek transportu. Może stanowić świetną opcje dojazdową do środków komunikacji miejskiej. Jest to świetne rozwiązanie dla osób które mają oddalony najbliższy przystanek o np. 15-20 min. Może dzięki użyciu hulajnogi nie będą musiały jechać wcześniejszym autobusem żeby spokojnie dojść do pracy. Będą mogli skrócić czas takiej podróży do 5 min. Przez co może okazać się, że w tygodniu zyskają 1h snu więcej. Myślę, że może być to dobre rozwiązanie dla takich osób szczególnie, że przemieszczanie się z takim pojazdem nie sprawia większego problemu. Jest on mały a jednocześnie można go bezproblemowo złożyć. Więc będzie odpowiedni aby zabrać go do biura i spokojnie zmieścić się w komunikacji miejskiej.

Waga

Niestety pomimo tylu zalet pojazdy elektryczne mają jak na razie jeden nie rozwiązany do tej pory problem. Ich waga zawsze jest większa. Winne są temu akumulatory które muszą magazynować odpowiednią ilość energii potrzebnej do przejechania odpowiedniego dystansu. A niestety im większy dystans tym pojazd jest cięższy ponieważ więcej baterii musi zawierać. Dlatego podczas zakupu hulajnogi czy innego elektrycznego pojazdu warto jest przemyśleć jakiego zasięgu potrzebujemy. Oraz czy zamierzamy nosić hulajnogę przez cały dzień. Jeżeli polegało by to tylko na jej złożeniu i zabraniu do pracy czy komunikacji miejskiej. To waga nie powinna mieć dużego znaczenia dlatego spokojnie moglibyśmy wybrać opcję cięższą z większym zasięgiem. Jednak jeżeli wiemy, że hulajnoga będzie przez nas noszona warto poważnie przemyśleć tą kwestię. Może w takim przypadku gdzie potrzebujemy dużego zasięgu i lekkości. Hulajnogę zastąpi nam mały rower elektryczny. Będzie miał większy zasięg a jednocześnie nie bodziemy musieli go nosić np. do biura. Będziemy mogli poruszać się tylko rowerem bez komunikacji miejskiej dzięki większemu zasięgowi. I jednocześnie nie będziemy musieli zabierać takiego pojazdu zawsze ze sobą.

Hulajnogi elektryczne – TOP 3

hulajnoga elektryczna Xiaomi mijia m365

Jest to jedna z obecnie najpopularniejszych hulajnóg elektrycznych. Jej popularność doprowadza do całkowitego opróżnienia magazynów. Oferuje bardzo dobrą jakość oraz parametry w bardzo konkurencyjnej cenie.

hulajnoga elektryczna Ninebot Segway KickScooter ES1

Ninebot Segway jest największym konkurent hulajnogi Xiaomi. Dzięki dodatkowemu wyświetlaczowi oraz możliwości podłączenia dodatkowej baterii staje się poważnym konkurentem.

hulajnoga elektryczna Airwheel Z5

Airwheel Z5 jako jedna z niewielu hulajnóg umożliwia bezproblemowe wyjęcie baterii. Posiada także wbudowane gniazdo USB dzięki czemu w trakcie jazdy można podładować np. telefon.

Jaką hulajnogę elektryczną kupić, na co zwrócić uwagę?
5 (100%) 4 głos

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here