Tabletki Po:

Recepta na Tabletkę Dzień Po

Jeśli formularz medyczny wypełnisz teraz, to e-Receptę otrzymasz

Im szybciej Tabletka Dzień Po zostanie zażyta, tym wyższą będzie miała skuteczność. 

Wypełnij formularz do Recepty >

Pracujemy Codziennie. Zadzwoń 731 555 515

E-Recepta w 3 krokach:

  1. Wypełnij ankietę medyczną.
  2. Lekarz na podstawie ankiety wystawi E-Receptę i dostarczy Tobie ją SMSem na telefon.
  3. Udajesz się do apteki i realizujesz receptę.

Rodzaje i ceny Tabletek Po

  • Cena w Aptece

  • Należy spożyć nie później niż
  • Skuteczność w przeciągu 24h
  • Dostępność
  • Recepta w 5 minut

EllaOne – Jak Działa?

Awaryjna tabletka antykoncepcyjna, którą można zażyć do 120h po stosunku. Zawiera octan uliprystalu. Zapobiega ciąży po odbyciu stosunku, gdy antykoncepcja zawiodła lub też stosunek nie był zabezpieczony. Pigułki zatrzymują uwalnianie komórki jajowej. Octan ulipystalu łączy się z receptorami i wchodzi w reakcję z progesteronem i hamuje owulacje. Substancja wprowadza zmiany w wyściółce macicy co znacząco utrudnia zagnieżdżenie się zarodka.

Tabletkę możemy zażyć do 5 dni. Jednak im później jest ona zażyta tym słabsze jest jej działanie. Nie można tabletki używać wielokrotnie podczas cyklu miesiączkowego.

Uzyskaj receptę w 10 minut >

Escapelle – Jak Działa?

Escapelle zawiera wysoką  (1500µg) dawkę syntetycznego progestagenu. Jest to ilość porównywalna to 6 zwykłych tabletek antykoncepcyjnych.

Escapelle przede wszystkim opóźnia owulację i zagęszcza śluz w szyjce macicy, przez co plemnikom trudniej jest dotrzeć do komórki jajowej. Utrudnia także zagnieżdżenie zapłodnionej komórki jajowej w ściance macicy.

Pojedynczą tabletkę Escapelle zażywa się do 72 godzin po stosunku (w późniejszym terminie jej skuteczność znacząco spada). Po kilku dniach od zażycia może  (ale nie musi) wystąpić krwawienie przypominające miesiączkę.

Przeciwwskazania w stosowaniu Escapelle to m.in. ciąża, zakrzepowe zapalenie żył, nowotwory lub niewydolność wątroby, anemia sierpowatokrwinkowa

ellaOne czy Escapelle?

Tabletkę Escapelle należy przyjąć jak najszybciej, najlepiej w ciągu 12 godzin i nie później niż po 72 godzinach od stosunku płciowego bez skutecznego zabezpieczenia (w postaci prezerwatywy lub tabletek antykoncepcyjnych).
Preparat można stosować w dowolnym dniu cyklu.

Proszę jednak pamiętać, iż antykoncepcja w przypadkach nagłych nie zawsze zapobiega niepożądanej ciąży. Dlatego zastosowanie lewonorgestrelu po drugim stosunku płciowym może nie być skuteczne w zapobieganiu ciąży. Jeżeli krwawienie miesiączkowe opóźnia się o ponad 5 dni lub w dniu spodziewanej miesiączki wystąpi nietypowe krwawienie albo istnieje jakiekolwiek inne podejrzenie zajścia w ciążę, należy wykluczyć ciążę, wykonując test ciążowy, który jest dostępny w aptece bez recepty.

Masz pytania? Zadzwoń 731 55 55 15

Dyżurny Konsultant jest do Państwa dyspozycji codziennie od 7:00 do 23:00.

Uzyskaj receptę w 10 minut >

3.9/5 - (146 votes)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here