Tabletki Po:

ellaOne – można przyjąć do 120 h (czyli masz czas od teraz do środy)
KUP ellaOne online + recepta online (dostawa w 24h) >

Jeśli złożysz zamówienie do 17:30, wtedy w poniedziałek otrzymasz Tabletkę Po.

Tabletki po stosunku tzw. tabletki “po” zapobiegają ciąży po stosunku, który nie jest był zabezpieczony. W przypadku zażycia tabletki “po” liczy się czas w jakim zostanie zażyta tabletka (maksymalnie do 5 dni). Należy pamiętać, że tabletka “po” nie stanowi zabezpieczenia dla kolejnych stosunków – w celu uniknięcia ciąży należy wówczas stosować metody antykoncepcyjne takie jak chociażby prezerwatywy.

Apteki w których można zamówić Tabletkę Po + Receptę Online

W internecie trzeba zachować szczególną ostrożność na fikcyjne apteki internetowe, dlatego stworzyliśmy poniższy spis aptek w oparciu o opinie w serwisie Opineo.


Jeśli złożysz zamówienie do 17:30, wtedy już jutro otrzymasz Tabletkę Po.

Tabletki Po w aptekach internetowych z Wielkiej Brytanii są 2x droższe niż w aptekach ze względu na wliczony koszt recepty online. Nie daj się oszukać i wybieraj sprawdzone apteki.

Tabletka “po” a klauzula sumienia

Problem z uzyskaniem recepty na tabletkę “po” taką jak EllaOne może się pojawić już w momencie wizyty u lekarza ginekologa i lekarza rodzinnego. Lekarz może powołać się na tzw. “klauzulę sumienia”, ponieważ jak mówi kodeks etyki lekarskiej, lekarz powinien “zachować swobodę działań zawodowych, zgodnie ze swoim sumieniem. Nawet jeśli uzyskamy receptę od lekarza, wydania leku może nam odmówić farmaceuta w aptece. Teoretycznie odmawiając sprzedaży leku, farmaceuta powinien wskazać aptekę w której sprzedadzą nam tabletkę “po”, ale praktyka jest różna.

Regulacje prawne – jak to jest z tabletką “po” w Polsce?

Od 2015 roku, tabletkę “po” mogła kupić każda osoba powyżej 15 roku życia bez potrzeby okazywania recepty.

W maju 2017 rząd Prawa i Sprawiedliwości przegłosował zmiany w prawie, dzięki którym nabycie tabletki “po” miało się wiązać z uzyskaniem wcześniej recepty. Zmiana ta weszła w życia 23 lipca 2017 roku. Dodatkowo lekarz ma prawo powołania się na “klauzulę sumienia” i odmówienia wydania recepty. Do kosztów tabletki należy zatem doliczyć koszt wizyty u lekarza ginekologa, co w praktyce podwaja koszt tabletki.

Zamówienie tabletki “po” zza granicy

Legalną możliwość obejścia nowych przepisów polskiego prawa daje  prawo Unii Europejskiej – każdy polski farmaceuta ma ma obowiązek zrealizowania elektronicznej recepty  (recepty online) wystawionej przez europejskiego lekarza (recepty wystawione w którymkolwiek państwie UE muszą być honorowane przez wszystkie państwa UE). Do otrzymania takiej recepty wystarczy wypełnienie odpowiedniego formularza on-line.

Tabletka “po” nie usuwa ciąży!

Tabletka “po” to inne pojęcie niż tabletka wczesnoporonna. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) za początek ciąży uznaje zagnieżdżenie zapłodnionej komórki jajowej w obrębie ściany macicy. Tabletka “po” działa zanim dojdzie do zagnieżdżenia komórki jajowej, nie przerywa więc już rozpoczętej ciąży.

W aptekach możemy kupić dwa rodzaje tabletek po stosunku. Najdłużej działającą tabletką jest ellaOne (octanem uliprystal) która działa do 120 godzin (5 dni) po stosunku. Drugą opcją jest Escapelle (levonogestrel) działa do 72 godzin (3 dni). Tabletki różnie działają, gdyż każda z substancji inaczej działa i wpływa na organizm.

EllaOne a tabletki wczesnoporonne

Tabletka ellaOne, w odróżnieniu do tabletek o działaniu wczesnoporonnym, nie jest w Polsce zakazana, a co więcej była sprzedawana bez recepty, a obecnie mogą ją zapisać lekarze. Stosowanie więc ellaOne nie jest równoznaczne z działaniem mającym na celu poronienie, jak również jej zażycie w momencie, gdy kobieta jest w ciąży nie prowadzi do utraty ciąży, co oznacza, że tabletka nie jest skuteczna w przypadku, gdy zarodek został zagnieżdżony w macicy. Tabletka ellaOne jest uznana przez Europejską Agencję Leków (EMA) za lek bezpieczny. W niektórych krajach europejskich pigułka „po” jest dostępna dla uczniów szkół średnich, którzy mogą ją otrzymać bezpłatnie od szkolnego personelu medycznego. Zgodnie z oświadczeniem Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) ciąża rozpoczyna się w momencie, gdy zarodek zagnieździ się w macicy, a nie w momencie, gdy komórka rozrodcza męska połączy się z żeńską.

EllaOne – Jak Działa?

Awaryjna tabletka antykoncepcyjna, którą można zażyć do 120h po stosunku. Zawiera octan uliprystalu. Zapobiega ciąży po odbyciu stosunku, gdy antykoncepcja zawiodła lub też stosunek nie był zabezpieczony. Pigułki zatrzymują uwalnianie komórki jajowej. Octan ulipystalu łączy się z receptorami i wchodzi w reakcję z progesteronem i hamuje owulacje. Substancja wprowadza zmiany w wyściółce macicy co znacząco utrudnia zagnieżdżenie się zarodka.

Tabletkę możemy zażyć do 5 dni. Jednak im później jest ona zażyta tym słabsze jest jej działanie. Nie można tabletki używać wielokrotnie podczas cyklu miesiączkowego.

Jeśli po zażyciu tabletki w przeciągu 3 godzin pojawią się wymioty w takim przypadku trzeba zażyć jeszcze jedną tabletkę.
ellaOne online w 24h + recepta online >

Jeśli złożysz zamówienie do 17:30, wtedy już jutro otrzymasz Tabletkę Po.

Escapelle – Jak Działa?

Escapelle zawiera wysoką  (1500µg) dawkę syntetycznego progestagenu. Jest to ilość porównywalna to 6 zwykłych tabletek antykoncepcyjnych.

Escapelle przede wszystkim opóźnia owulację i zagęszcza śluz w szyjce macicy, przez co plemnikom trudniej jest dotrzeć do komórki jajowej. Utrudnia także zagnieżdżenie zapłodnionej komórki jajowej w ściance macicy.

Pojedynczą tabletkę Escapelle zażywa się do 72 godzin po stosunku (w późniejszym terminie jej skuteczność znacząco spada). Po kilku dniach od zażycia może  (ale nie musi) wystąpić krwawienie przypominające miesiączkę.

Przeciwwskazania w stosowaniu Escapelle to m.in. ciąża, zakrzepowe zapalenie ż, nowotwory lub niewydolność wątroby, anemia sierpowatokrwinkowa

Pamiętaj! Tabletka nie przerywa istniejącej ciąży.

Kiedy można użyć?

Zażycie tabletki “po” jest uzasadnione jeśli:

 • podczas stosunku pękła prezerwatywa,
 • nie zastosowano tabletek antykoncepcyjnych – nie przyjęto więcej niż 3 tabletek,
 • seks bez zabezpieczeń,
 • gwałt.

Niepożądane skutki

 • ból głowy,
 • wymioty,
 • biegunka,
 • nudności,
 • bóle brzucha,
 • krwawienia i plamienia acykliczne.

Źródło: https://medyk.online/tabletka-dzien-po/

Tabletki Po:
4 (79.32%) 117 głos

3 KOMENTARZE

 1. W Hinduizmie aborcja to zbrodnia a zabijanie dziewczynek jako kłopotliwego potomstwa już nie tak bardzo!3 dni po zapłodnieniu to nie jest żadna poronna tabletka tylko nie pozwala ma zagnieżdżenie sie zygoty!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here