Nowy Jork walczy z epidemią odry

W stanie Nowy Jork od września pojawiło się 170 przypadków wysoce zakaźnego wirusa odry. Czyniąc rok 2018 najgorszym pod względem zachorowań na odrę od lat dziewięćdziesiątych.

„To może stać się naprawdę poważną epidemią”, powiedział jeden z pediatrów.
W Clarkstown Pediatrics w Nanuet w Nowym Jorku niemowlęta są w trybie przyspieszonego szczepienia przeciwko odrze, uzyskując pierwsze szczepienia o sześć miesięcy wcześniej od razu z drugą dawką.

Niezaszczepione dzieci są w szczególności podatne na wirus odry. Chociaż odra została wyeliminowana w USA, wirus został sprowadzony przez podróżnych z Izraela, który od miesięcy walczy z epidemią odry. Ofiarami epidemii są w większości członkowie skupionych ortodoksyjnych społeczności żydowskich w całym stanie.

Największe ognisko epidemii znajduje się w nowojorskim hrabstwie Rockland County. 10 stycznia hrabstwo odnotowało 108 przypadków odry od czasu jesieni. Średnio ponad 80 procent chorych nie było szczepionych, a tylko trzy przypadki otrzymały obie zalecane dawki szczepionki przeciw odrze.

Procent zaszczepionych osób przeciwko odrze w 2017

mapa szczepien przeciwko odrze w USA
Stan poziomu szczepienia przeciw odrze w stanie Nowy Jork. Źródło: CDC, Grafika: Jiachuan Wu / NBC News

Lokalni, stanowi i federalni urzędnicy zajmujący się zdrowiem walczą z ogniskami epidemii, które są napędzane przez propagandę anty-szczepionkową,  brak skutecznego egzekwowania wymogu szczepienia i rosnącego trendu wśród niektórych rodzin, aby odwrócić się od standardowego leczenia medycznego. W rezultacie niektóre prywatne szkoły w hrabstwie podały, że liczba szczepień spadła do 50 procent. Aby zapobiec epidemiom, potrzeba szczepień na poziomie 95 procent lub więcej.

„Zrobiliśmy niesamowicie ogromny wysiłek, aby rozwiązać ten problem” – powiedział dr Howard Zucker z New York State Health Commission. „To była najgorsza epidemia odry w najnowszej historii stanu Nowy Jork.”

W celu walki z epidemią ponad 13 000 osób, głównie małych dzieci, zostało zaszczepionych w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Ponad 40 000 ulotek edukacyjnych zostało rozdane do domów w najtrudniejszych społecznościach, a ponad dwadzieścia szkół i przedszkoli zostało zamkniętych z powodu niskich wskaźników szczepień. Dzieci nie zaszczepione zostały zobowiązane do pozostania w domu dla własnej ochrony, dopóki nie dostaną zastrzyków.

Do chwili obecnej istnieje ponad 30 szkół, przedszkoli i przedszkoli w hrabstwie Rockland, które zostały zobowiązane do wprowadzenia polityki wykluczenia, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się odry zgodnie z prawem stanu zdrowia stanu Nowy Jork.

Źródło: https://www.nbcnews.com/

3.7/5 - (3 votes)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here